Cursa din Formula 1™ a Marelui Premiu al Arabiei Saudite a fost pe canalele Antena! Max Verstappen a câştigat!

Bătălia pentru campionatul mondial de Formula 1™ continuă. Astăzi a avut loc a doua cursă din acest sezon, Marele Premiu al Arabiei Saudite.

Podium Marele premiu al Arabiei Saudite 2024 Formula 1, Max Verstappen, Charles Leclerc, Sergio Perez Galerie
Max Verstappen a câștigat cea de-a doua cursă a sezonului 2024, Marele Premiu al Arabiei Saudite | GettyImages

Antena este casa Formula 1™ în acest sezon. A doua cursă, Marele Premiu al Arabiei Saudite, a avut loc de la ora 19:00 pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY.

Cursa din Formula 1™ a Marelui Premiu al Arabiei Saudite a fost pe Antena 1! Max Verstappen a câştigat a doua cursă a sezonului

Max Verstappen a câştigat a doua cursă Formula 1™ a sezonului 2024, după un weekend plin de emoții. Carlos Sainz a fost operat de apendicită, fiind înlocuit de Ferrari cu pilotul de Formula 2™ Oliver Bearman, care a terminat pe locul 7.

Olandezul a fost urmat pe podium de Sergio Perez, care ocupă locul II, și de Charles Leclerc, care ocupă locul al III-lea.

Din acest sezon au mai rămas 22 de curse, ultima având loc la începutul lunii decembrie, weekendul 6 - 8 decembrie, în Abu Dhabi, Yas Marina.

Antrenamentele, calificările, sprintul și cursele Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se vor vedea în următorii trei ani pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Următorul weekend de Grand Prix va avea loc între 22 și 24 martie, în Australia, Melbourne. Transmisiunea va fi LIVE pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Arabiei Saudite a fost în AntenaPLAY! Enzo Fittipaldi a câştigat a doua cursă a sezonului, după ce a plecat de pe locul 4 din grilă. Acesta a terminat la aproape 8 secunde față de ocupantul locului IIl. Pe podium a fost însoțit de: Kush Maini, care a ocupat locul II, și de Dennis Hauger, care a ocupat locul III.

A doua cursă din Formula 1™ Academy a Marelui Premiu al Arabiei Saudite a fost în AntenaPLAY. Doriane Pin a câştigat și a doua cursă a sezonului. Pe podium a fost însoțită de: Abbi Pulling (Alpine), care a ocupat locul II, şi Maya Weug (Ferrari), care a ocupat locul III. Doriane Pin nu şi-a dat seama că a câştigat cursa şi a mai făcut un tur.

Prima cursă Formula 1™ Academy a Marelui Premiu al Arabiei Saudite a fost câștigată de Doriane Pin. Ea a încheiat cu timpul 26:50:962.

Mai multe detalii despre universul Formula 1™ pe Antena Sport.

Despre Formula 1™ în AntenaPLAY

Toate etapele competiției – antrenamente, calificări, curse și conținutul suplimentar din jurul Formulei 1 vor fi disponibile pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Platforma AntenaPLAY este cea mai mare platformă de streaming locală, cu peste 45 de milioane de ore de conținut urmărit în 2023, live şi video on demand. 5 canale TV LIVE, 5 canale de sport, 3 canale dedicate Mireasa, 7 canale tematice şi 2 radiouri.

Carlos Sainz nu ia startul în Marele Premiu al Arabiei Saudite! Schimbare de ultim moment la Ferrari... E pilotul momentului dupa ce l-a înlocuit pe Carlos Sainz în Arabia Saudită. Cum arată iubita care îl susține...