Cursa din Formula 1™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost pe Antena 1! Max Verstappen a câştigat prima cursă a sezonului

Bătălia pentru campionatul mondial de Formula 1™ a început. Astăzi a avut loc prima cursă din acest sezon, cursa Marelui Premiu al Bahrainului.

max verstappen câștigătorul marelui premiu bahrain cu pumnul ridicat și steagul olandei pe după umeri Galerie
Antena este casa Formula 1™. Bătălia pentru titlu a început | GettyImages

Antena este casa Formula 1™ în acest sezon. Prima cursă, Marele Premiu al Bahrainului, a avut loc de la ora 17:00 pe Antena 1.

Cursa din Formula 1™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost pe Antena 1!

Max Verstappen a câştigat prima cursă a sezonului, după ce a plecat din pole position. Acesta a fost urmat pe podium de: Sergio Perez, care a ocupat locul II, și de Carlos Sainz, care a ocupat locul III.

Din acest sezon au mai rămas 23 de curse, ultima având loc la începutul lunii decembrie, weekendul 6 - 8 decembrie, în Abu Dhabi, Yas Marina.

Antrenamentele, calificările, sprintul și cursele Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se vpr vedea în următorii trei ani pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Următorul weekend de Grand Prix va avea loc între 7 și 9 martie, în Arabia Saudită, Jeddah. Transmisiunea va fi LIVE pe Antena 2 CNN și AntenaPLAY.

Săptămâna viitoare, Antena 3 CNN va transmite calificările Marelui Premiu al Arabiei Saudite, vineri, 8 martie, de la ora 19:00 şi apoi cursa, sâmbătă, 9 martie, de la ora 19:00. Antrenamentele de pe 7 şi 8 martie pot fi urmărite integral pe AntenaPLAY.

Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost în AntenaPLAY! Zane Maloney a câştigat prima cursă a sezonului, după ce a triumfat și în cursa de Sprint. Pe podium a fost însoțit de: Josep María (Pepe) Martí, care a ocupat locul II, și de Paul Aron, care a ocupat locul III.

Cursa din Formula 3™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost în AntenaPLAY. Luke Browning a câştigat prima cursă a sezonului, după ce a plecat pe locul 2 din grilă. Pe podium a fost însoțit de: Christian Mansell, care a ocupat locul II, şi Tim Tramnitz, care a ocupat locul III.

Mai multe detalii despre universul Formula 1™ pe Antena Sport.

Despre Formula 1™ în AntenaPLAY

Toate etapele competiției – antrenamente, calificări, curse și conținutul suplimentar din universul Formula 1™ vor fi disponibile pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Platforma AntenaPLAY este cea mai mare platformă de streaming locală, cu peste 45 de milioane de ore de conținut urmărit în 2023, live şi video on demand. 5 canale TV LIVE, 5 canale de sport, 3 canale dedicate Mireasa, 7 canale tematice şi 2 radiouri.

„Foarte fericit și sănătos” Roscoe Hamilton, cel mai celebru cățel de pe grila Formula 1™ are o dietă aparte... De ce poartă soția CEO-ului Red Bull Formula 1 numai alb. Fosta Spice Girl are un motiv întemeiat...