Adrian Mutu a reusit o "dubla" in meciul Ajaccio - Lyon 3-1!

Adrian Mutu a reusit o “dubla” de senzatie pentru Ajaccio, in victoria de pe teren propriu cu Lyon, scor 3-1.

Dupa o repriza alba, oaspetii au deschis scorul prin Lacazette, in minutul 53. Corsicanii au revenit rapid in meci prin reusita lui Belghazouani (min. 57), iar apoi “Briliantul” si-a intrat in rol.

In minutul 65, internationalul roman a primit o centrare perfecta de pe partea stanga si a reluat cu capul din 6 metri.

Finalul a fost unul nebun! Dupa ce in minutul 86, Gomis a ratat un penalty prin care Lyon ar fi egalat, gazdele au beneficiat si ele de o lovitura de la 11 metri, in minutele de prelungire. Adrian Mutu nu a mai incercat o "scarita", dupa ratarea din meciul cu Valenciennes, ci a sutat plasat, langa bara.

In urma acestor reusite, Adrian Mutu a ajuns la sapte goluri in tricoul lui Ajaccio, care a urcat pe locul 14 in clasament, la 5 puncte de ultimul loc retrogradabil.

Motocicleta, casca si geaca lui Sabin "Race", puse la loc de cinste... VIDEO: SuperBezna! O pana de curent a intrerupt spectacolul de la Super Bowl 2013...