Cavani o salveaza, din nou, pe Napoli. Vezi rezultatele din Italia!

Uruguayanul a semnat revenirea echipei lui Mazzari pe Friuli, ratand si un penalty in repriza secunda.

Dupa ce primele doua clasate au invins sambata, duminica a fost rezervata derby-ului pentru locurile de Liga.

Pe Friuli s-au intalnit Udinese si Napoli, echipa lui Mazzari venind dupa socul eliminarii in optimi de Chelsea Londra. Si reculul s-a vazut in jocul celor de langa Vezuviu, Udinese deschizand scorul prin Pinzi dupa o prima jumatate de ora de joc.

Di Natale si-a trecut numele pe tabela de marcaj la 7 minute de la reluare, iar dupa o ora de joc, Fabbrini a primit al doilea galben, complicand soarta gazdelor.

Finalul a apartinut, ca de obicei napoletanilor, mai exact lui Cavani. Uruguayanul a ratat un penalty , dar a reusit in 3 minute dubla ce i-a asigurat echipei la care Maradona a facut istorie locul 4 dupa finalul etapei.

AS Roma - Genoa

Clasament: 1. AC Milan - 60 p; 2. Juventus - 56 p; 3. Lazio - 48 p; 4. Napoli - 47 p; 5. Udinese 47 p.

Dracula sperie familiile baschetbalistilor de la Gaz Metan Medias... Rennes pierde acasa cu Toulouse si lupta pentru locul 3 se inteteste in Ligue 1...