Ceahlaul Piatra Neamt - Gaz Metan Medias 0-0, Astra - Poli Iasi 1-1

Ceahlaul Piatra Neamt si Gaz Metan Medias au remizat, scor 0-0, in primul meci din cadrul etapei a 21-a a Ligii 1. La Ploiesti, Astra si Poli Iasi au incheiat si ele la egalitate, scor 1-1.

A fost o partida saraca in ocazii de poarta in schimb cu multe cartonase galbene si eliminari. Ambele echipe au terminat meciul cu cate un om mai putin pe teren.

In minutul 69, Kubala a primit al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu, iar in prelungirile partidei, Ciprian Vasilache l-a faultat dur pe Eric si a fost trimis la vestiare.

Ceahlaul: 22. Villadsen - 3. Dikaba, 24. Forminte, 17. Vitelaru, 4. Al. Dragomir (14. Gafita '82) - 5. Stevici, 18. Balde (7. Cebotaru '76) - 15. Badescu, 10. Vasilache - 19. Mulisa, 25. Ibrahim (13. Barcauan '59). Antrenor: Zoran Filipovici.

Gaz Metan Medias: 30. Buchta - 44. Kratochvil, 13. Khubutia, 19. Fl. Lazar, 8. Buzean - 16. R. Zaharia - 5. Al. Muntean (20. Nohai '90+1), 7. Kubala, 15. Hoban - 11. Cigan (29. Galanis '52), 77. Silvasan (27. Eric de Oliveira '80). Antrenor: Cristian Pustai.

In partida de la Ploiesti, dintre Astra si Poli Iasi, gazdele au deschis scorul in minutul 77, prin Liviu Ganea, in timp ce oaspetii au egalat doar trei minute mai tarziu, prin Negru.

Steaua - Otelul 1-0 / Victorie cu sansa... Formula 1, MP Bahrain/ Umilitor: Schumi, al 3-lea timp in antrenamentele libere...