Cupa Angliei: Manchester City - Manchester United 2-3/ Pantilimon a aparat o lovitura de la 11 metri

Manchester City a fost eliminata din Cupa Angliei (in turul trei), echipa pregatita de Roberto Mancini fiind invinsa, scor 3-2, de Manchester United. Costel Pantilimon a fost titular la "Cetateni", portarul roman reusind sa apere o lovitura de la 11 metri a lui Rooney (39')

Din minutul 12, City a jucat in inferioritate numerica, Vincent Kompany fiind eliminat pentru o intrare dura la Nani.

Partida a marcat revenirea in fotbal a lui Paul Scholes (retras la finalul sezonului trecut), mijlocasul lui United intrand pe teren in minutul 58, atunci cand l-a inlocuit pe Nani.

Au marcat: Kolarov 48' si Aguero 64' pentru City, respectiv Rooney 10', 39' si Welbeck 30' pentru United.

Echipe:

Manchester City: Pantilimon; Richards, Kompany, Lescott, Kolarov; De Jong, Milner, Nasri; Johnson, Aguero, Silva.

Manchester United: Lindegaard; Smalling, Jones, Ferdinand, Evra; Valencia, Carrick, Giggs, Nani; Rooney, Welbeck.

sursa: Hotnews

Juventus si Milan raman in fruntea clasamentului din Serie A... Rinat Ahmetov a venit in Romania. Patronul lui Sahtior: "Mircea nu este doar antrenorul echipei mele, ci si prieten...