Djokovici l-a învins pe Federer în aproape cinci ore şi a câştigat a doua oară consecutiv turneul de la Wimbledon

Liderul ATP, sârbul Novak Djokovici, a câştigat, duminică, pentru a cincea oară turneul de la Wimbledon, a doua oară consecutiv. El l-a învins în finală pe elveţianul Roger Federer, numărul 3 mondial, după aproape cinci ore de joc.

Djokovici a câştigat finala cu scorul de 7-6 (5), 1-6, 7-6 (4), 4-6, 13-12 (3), în patru ore şi 55 de minute.

Number five tastes good |

— Wimbledon (@Wimbledon)

Sârbul a mai câştigat turneul de la Wimbledon în 2011, 2014, 2015 şi 2018.

La finală au asistat şi ducele şi ducesa de Cambridge, precum şi Benedict Cumberbatch, Tom Hiddleston, Woody Harrelson şi Stanley Tucci.

They're back...

Sursa : news.ro

Campioana CFR Cluj a început cu remiză sezonul în Liga I, scor 1-1 cu Poli Iaşi... Algeria s-a calificat în finala Cupei Africii pe Naţiuni cu un gol marcat în minutul 90+5...