FC Brasov - Unirea Urziceni 1-1/ Vicecampionii nu-si mai revin

Unirea Urziceni continua sa ramana fara victorie si dupa cea de-a V-a etapa din editia 2010-2011 a Ligii 1, remizand in deplasare, scor 1-1, cu FC Brasov. Oaspetii au deschis scorul prin Bilasco(3), iar brasovenii au egalat prin Hadnagy(14).

Avantajul oaspetilor nu a durat decat 11 minute, gazdele restabilind egalitatea prin Hadnagy, care a marcat cu o lovitura de cap, la o centrare venita de la Ionescu.

Brandan isi putea pune din nou echipa in avantaj in startul reprizei secunde, dar sutul sau din lovitura libera a ocolit vinclul portii lui Minca.

Hadnagy a ratat si el o ocazie mare pentru gazde, in timp ce Minca a scos doua suturi periculoase expediate de Rusescu si Frunza.

In urma acestui rezultat, FC Brasov ramane in continuare pe locul 7, cu opt puncte acumulate, in timp ce vicecampionii parasesc ultima treapta a Ligii 1, insa raman pe un loc retrogradabil, cu numai trei puncte acumulate in cinci etape.

FC Brasov: 32. Minca - 20. Voicu, 15. Oros, 21. A. Rusu, 12. Cr. Ionescu - 7. Chipciu, 18. Cristescu, 10. Ilyes, 26. Williams - 23. V. Badea (17. Dedu '60), 9. Hadnagy. Antrenor: Daniel Isaila.

Unirea Urziceni: 77. C. Grigore - 36. P. Marin, 6. Galamaz, 4. Mehmedovici (14. Rusescu '67), 23. Bordeanu - 19. Brandan - 11. Onofras (25. Neaga '87), 10. Paduretu, 15. D. Todoran, 30. S. Frunza (32. I. Apostol '90+1) - 7. Bilasco. Antrenori: Eugen Nae si Gabriel Caramarin.

CM de kaiac-canoe: A doua medalie de aur pentru Romania!... Victor Piturca, la un pas de a prelua Universitatea Craiova...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00