FC Sevilla - TSKA Moscova 1-2 / Rusii, calificati in sferturile Ligii Campionilor VIDEO

TSKA Moscova s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a scos din competitie formatia spaniola FC Sevilla cu scorul general de 3-2. Rusii s-au impus in meciul retur, disputat in deplasare, cu scorul 2-1. In prima mansa cele doua echipe au incheiat la egalitate, scor 1-1.

Scorul a fost deschis in minutul 39 de catre Necid, care a primit o pasa excelenta de la Honda si l-a invins pe Palop cu un sut la coltul lung.

Spaniolii au restabilit egalitatea dupa doar doua minute, prin Perotti, dupa o pasa venita de la Jesus Navas.

Golul victoriei oaspetilor a fost marcat la 10 minute dupa pauza de pasatorul de la primul gol, Honda, din lovitura libera.

Au evoluat echipele:

FC Sevilla: Palop - Stankevicius, Dragutinovic, Fazio, Fernando Navarro (Adriano '74) - Renato (Negredo '71), Zokora - Jesus Navas, Perotti, Capel (Kanoute '46) - Luis Fabiano. Antrenor: Manuel Jimenez.

TSKA Moscova:
Akinfeev - V. Berezutki, A. Berezutki, Ignasevici, Sennikov - Aldonin, Semberas - Krasic (Odiah '72), Honda (Rahimic '82), Gonzalez (Mamaev '88) - Necid. Antrenor: Leonid Slutki.

VEZI AICI REZUMATUL
Victor Hanescu, eliminat de Federer la Indian Wells... Chelsea - Inter 0-1 / Mourinho isi elimina fosta echipa VIDEO...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00