Chelsea - Inter 0-1 / Mourinho isi elimina fosta echipa VIDEO

Interul lui Jose Mourinho a reusit sa elimine fosta sa formatie, Chelsea Londra, in optimile de finala din cadrul Liga Campionilor. Camerunezul Samuel Eto’o a marcat singurul gol al partidei in minutul 78.

Dupa pauza, echipa antrenata de Jose Mourinho a intrat mult mai hotarata de teren si a inceput sa domine jocul. Milito si Pandev au ratat de doua ori fata in fata cu portarul, fiind blocati in momentul sutului de fundasii englezi.

Elevii lui Carlo Ancelotti s-au retars tot mai mult in aparare si acest lucru avea sa-i coste. In minutul 78, Alex a uitat sa iasa la offside si l-a lasat in pozitie regulamentara pe Samuel Eto'o, care a scapat singur spre poarta si a deschis scorul.

Dupa gol, Chelsea a cazut psihic, iar eliminarea lui Drogba din minutul 87 a distrus sperantele englezilor de a mai intoarce rezultatul.

Chelsea Londra: Turnbull - Ivanovic, Alex, Terry, Jirkov (S. Kalou '74) - Ballack (J. Cole '62), Obi Mikel, Lampard - Anelka, Drogba, Malouda. Antrenor: Carlo Ancelotti.

Internazionale Milano: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, J. Zanetti - Cambiasso, Sneijder (Mariga '85), Thiago Mota (Materazzi '90+2) - Pandev (Stankovic '75), Eto'o, D. Milito. Antrenor: Jose Mourinho.

VEZI AICI REZUMATUL
FC Sevilla - TSKA Moscova 1-2 / Rusii, calificati in sferturile Ligii Campionilor VIDEO... FC Brasov - International Curtea de Arges 1-2...