FC Timisoara - Victoria Branesti 2-1/ Salvati de "foarfeca" lui Zicu

FC Timisoara a invins greu pe Victoria Branesti cu 2-1, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a cincea a Ligii 1. Banaţenii s-au impus prin golurile marcate de Lukas Magera (39) si Ianis Zicu (80), in timp ce pentru oaspeti a punctat Valentin Negru (79).

Gazdele au deschis scorul cu sase minute inainte de pauza, datorita unui sut puternic trimis de cehul Lukas Magera.

Branestenii au produs un adevarat cutremur pe Bega in minutul 79, cand Negru a egalat cu o lovitura de cap, insa bucuria oaspetilor a tinut doar doua minute.

Ianis Zicu, noua senzatie din Banat, a marcat un gol superb din foarfeca, extrem de contestat de branesteni, care au cerut fault in atac.

FC Timisoara:
29. Pantilimon - 4. Luchin, 14. Mera, 28. Cisovsky (17. Magera '18), 8. Sepsi - 5. Alexa - 7. Curtean (27. Zicu '59), 22. Contra, 5. Bourceanu, 21. Goga (15. Chiacu '84) - 9. Axente. Antrenor: Vladimir Petrovici.

Victoria Branesti: 22. Cernea - 2. Maghici, 5. S. Bar, 24. Marincau, 16. Nicola (19. Zuluf '80) - 11. V. Simion (9. C. Coman '58), 8. D. Popa, 17. Olariu, 4. Nicoara - 29. C. Prodan (26. V. Negru '46), 10. B. Oprea. Antrenor: Ilie Stan.

Roger Federer a castigat turneul Masters 1000 de la Cincinnati... VIDEO FC Vaslui - Steaua 0-3/ Lectie de fotbal...