Articole despre 2-1

Spania a învins Belgia, scor 2-1, la CE de tineret

Selecţionata Spaniei a învins, miercuri, cu scorul de 2-1, reprezentativa Belgiei, în a doua etapă a grupei A la Campionatul European de tineret.

Miercuri, 19.06.2019, 22:00
Europa League: Astra Giurgiu - West Ham 2-1. "Dubla" lui Budescu îi trimite pe giurgiuveni în play-off

Astra Giurgiu a trecut pe teren propriu de West Ham, scor 2-1, în manşa secundă din cadrul turul III al Europa League și a izbutit calificarea în play-off. În meciul tur, rezultatul a fost 2-2.

Joi, 06.08.2015, 23:44
Dinamo - Viitorul Constanţa 1-2/ Puştii lui Hagi au dat lovitura în "Groapă"

Prima surpriză a campionatului a explodat în Ştefan cel Mare. După ce a câştigat Cupa Marbella în turneul de pregătire din Spania, Dinamo a pierdut cu Viitorul, echipa care visează să se salveze de la retrogradare şi anul acesta.

Luni, 24.02.2014, 07:42
Meci amical: Rubin Kazan - CFR Cluj 2-1

Înfrângere pentru CFR Cluj în Spania. Trupa lui Miriuţă a fost bătută de Rubin Kazan cu 2-1. Ionuţ Rada a marcat un gol superb din lovitură liberă.

Luni, 10.02.2014, 07:48
Barcelona - Real Madrid 2-1

Barcelona s-a impus in cel de-al 226 derby din "el clasico", dupa ce a invins pe Real Madrid cu scor de 2-1.

Duminica, 27.10.2013, 08:33
FC "U" Craiova - Minerul Motru 2-1

Craiova lui Napoli merge ceas in amicale. In direct la GSPTV, Stiinta a batut cu 2-1 pe Minerul Motru. Golurile Universitatii au fost marcate de capitanul Robert Saceanu si de Petre Goge.

Duminica, 04.08.2013, 09:02
Tom Tomsk - Kuban Krasnodar 1-2/ Prima victorie pentru Dorinel Munteanu la noua sa formatie

Dorinel Munteanu a reusit prima victorie in Rusia cu fosta echipa a lui Dan Petrescu, Kuban Krasnodar. Echipa lui Dorinel a castigat cu 2-1 pe terenul celor de la Tom Tomsk.

Duminica, 21.07.2013, 09:05
Dinamo Moscova - Anji 2-1/ Echipa antrenata de Dan Petrescu s-a impus in minutul 90+5

Dan Petrescu a albit pe banca lui Dinamo Moscova la ultimul meci. Moscovitii i-au invins dramatic pe miliardarii de la Anji, cu 2- 1.

Sambata, 20.07.2013, 09:15
Sahtior Donetk - FC Krasnodar 2-1

A fost inflatie de fotbalisti brazilieni in cantonamentul din Austria. Sahtior Donetk si FC Krasnodar s-au batut in vedete cariocas in amicalul castigat de tinerii lui Mircea Lucescu cu 2-1.

Joi, 20.06.2013, 07:50
Dortmund-Bayern 1-2/ Bavarezii castiga Liga Campionilor!

Bayern Munchen este noua Regina a Europei dupa ce a invins-o in finala Champions League pe Borussia Dortmund, scor 2-1.

Duminica, 26.05.2013, 00:41
Steaua - Celtic Glasgow 1-2/ Ros-albastrii, invinsi in trei minute

Steaua a fost invinsa de Celtic Glasgow, in primul meci amical din aceasta iarna, scor 1-2. Ros-albastrii au deschis scorul prin Nikolic (min.14), insa campioana Scotiei a intors rezultatul in doar trei minute, prin reusitele lui Samaras (min. 51) si Bangura (min. 54)

Marti, 15.01.2013, 22:48
Remiza alba intre Ceahlaul si Rapid. CFR invinge pe Universitatea in derby-ul Clujului

Ceahlaul Piatra Neamt si Rapid au incheiat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci din cadrul ultimei etapa a turului Ligii 1.

Sambata, 24.11.2012, 22:35
Steaua - CS Severin 2-1/ Ros-albastrii raman neinvinsi pe teren propriu

Steaua a invins pe CS Severin cu scorul de 2-1, inregistrand cea de-a patra victorie consecutiva in Liga 1. Golurile partidei au fost inscrise de Tanase (21) si Rusescu (27) pentru gazde, respectiv Vancea (16) pentru severineni.

Duminica, 18.11.2012, 22:47
Dinamo castiga in prelungiri. Pandurii Targu Jiu isi consolideaza primul loc in Liga 1

Golul lui Tucudean din ultimele secunde ale meciului cu Petrolul a adus lui Dinamo o victorie nesperata in Stefan cel Mare. Luchin deschisese scorul in minutul 4, iar Balgadrean le-a oferit pe tava golul egalizator oaspetilor, care au inscris prin Grozav.

Duminica, 26.08.2012, 23:55
Otelul - Steaua 1-2/ Ros-albastrii, la trei lungimi de lider

Steaua a revenit de la 0-1 la pauza si s-a impus pe terenul campioanei Otelul Galati, scor 2-1, aflandu-se acum la doar trei puncte in spatele liderului CFR Cluj.

Sambata, 14.04.2012, 00:00
Dinamo si Rapid voi juca finala Cupei Romaniei

Desi a pierdut returul semifinalelor Cupei Romaniei cu Gaz Metan Medias, scor 1-2, Dinamo a reusit sa se califice in ultimul act al competitiei, gratie golului marcat in deplasare. In tur, "cainii" s-au impus cu 1-0.

Joi, 12.04.2012, 00:00
Sportul Studentesc - FC Brasov 2-1/ "Studentii", al doilea succes consecutiv in Liga 1

Sportul Studentesc a obtinut a doua victorie consecutiva in Liga 1, dupa ce a invins pe FC Brascov, cu scorul de 2-1, pe teren propriu. Golurile partidei au fost inscrise de Lazar (34) si Dobre(61), respectiv Ilijoski(17).

Duminica, 11.03.2012, 00:00
Lazio - AS Roma 2-1/ Klose aduce victoria lazialilor in minutul 90+3

Fara succes in fata rivalilor de la AS Roma in ultimele cinci partide, Klose a demonstrat inca o data ca nemtii lupta pana ce autocarul pleaca de la stadion si a adus victoria pentru Lazio in ultimele secunde ale derby-ul capitolin, scor 2-1. Stefan Radu a inceput partida ca titular, insa a fost schimbat la pauza cu Lulic, din cauza unei accidentari.

Duminica, 16.10.2011, 00:00
Dinamo - Otelul Galati 2-1/ "Cainii", a cincea victorie consecutiva in Liga 1

Dinamo isi continua traseul perfect in campionat - duminica seara, "haita" a invins cu 2-1 campioana Otelul Galati, realizand a cincea victorie consecutiva in Liga 1. Gabriel Torje, intrat dupa pauza, a jucat pentru ultima oara la Dinamo, inainte de plecarea la Udinese.

Duminica, 28.08.2011, 00:00
Steaua - U Cluj 2-1/ Ros-albastrii au trecut pe locul 2

Steaua Bucuresti a invins pe Universitatea Cluj, scor 2-1, intr-un meci considerat derby-ul etapei a III-a din Liga 1, disputat la Ploiesti. Mihai Costea (15') si Raul Rusescu (74') au marcat pentru ros-albastrii, in timp ce Pele a redus din diferenta, in minutul 76.

Duminica, 14.08.2011, 00:00
Otelul - FC Timisoara 2-1/ Galatenii, virtuali campioni

Otelul s-a impus cu 2-1 in fata formatiei FC Timisoara, in cel mai important meci din acest sezon, si asteapta decizia TAS in cazul disputei cu Pandurii pentru a putea deveni si matematic campioana Romaniei. Au marcat Antal '15 si Pena '71, in timp ce pentru FC Timisoara a inscris Zicu '53.

Duminica, 15.05.2011, 00:00
Palermo - AC Milan 2-1/ Goian, calificat in finala Cupei Italiei

Visul Milanului de a realiza eventul in acest sezon a luat sfarsit marti seara, cand proaspata campioana din Serie A a pierdut returul semifinalei din Cupa Italiei, 1-2 in deplasare cu Palermo. La sicilieni, romanul Dorin Goian a fost integralist si a avut o evolutie buna.

Miercuri, 11.05.2011, 00:00
Otelul - U Craiova 2-1/ Galatenii, din nou pe primul loc

Otelul Galati a revenit pe prima pozitie a clasamentului din Liga 1, dupa victoria de pe teren propriu, in fata Universitatii Craiova, scor 2-1, intr-un meci contand pentru etapa 31-a. Gabi Paraschiv a reusit o "dubla" pentru galateni, iar golul oltenilor a fost inscris de Subotic.

Joi, 05.05.2011, 00:00
U Cluj - Dinamo 2-1/ "Cainii", muscati din nou de Clau-gol

Dinamo a ratat sansa de a se apropia de liderul Otelul, fiind invinsa la Medias, de Universitatea Cluj, scor 2-1, intr-un meci contand pentru etapa a 23-a din Liga 1. Claudiu Niculescu a reusit din nou sa marcheze impotriva fostei sale formatii (in tur a reusit o “dubla”), iar Nasser a adus victoria gazdelor in minutul 72, dupa ce Danciulescu restabilise egalitatea (‘68).

Vineri, 01.04.2011, 00:00
Chelsea - Manchester Utd 2-1/ "Diavolii" acuza vehement arbitrajul

Derby-ul dintre Chelsea si Manchester United s-a incheiat cu victoria londonezilor, scor 2-1. Golurile au fost reusite de David Luiz (54), Frank Lampard (79, penalty), respectiv Wayne Rooney (30).

Miercuri, 02.03.2011, 00:00
FC Barcelona - Athletic Bilbao 2-1/ Messi, din nou decisiv

FC Barcelona a invins cu scorul de 2-1 pe Athletic Bilbao in etapa a 24-a din campionatul Spaniei si isi mentine avansul fata de Real Madrid in fruntea clasamentului. Aflat la meciul 250 in tricoul blaugrana, Lionel Messi s-a dovedit din nou decisiv pentru echipa catalana.

Luni, 21.02.2011, 00:00
Manchester United - Stoke City 2-1/ "Diavolii" iau avans in Premier League

Manchester United si-a consolidat pozitia de lider in Premier League, dupa ce a invins, marti, cu scorul de 2-1, pe Stoke City, intr-un meci din cadrul etapei a 22-a.

Miercuri, 05.01.2011, 00:00
VIDEO CFR Cluj - U Craiova 2-1/ Ardelenii revin la victorie dupa 3 etape

CFR Cluj a izbutit primul succes in 3 etape, invingand Universitatea Craiova, scor 2-1, intr-o partida cu doua reprize total opuse ca maniera de joc. Golurile clujenilor au fost marcate de Traore '69 si Kivuvu '72, in timp ce pentru craioveni a punctat Dorel Stoica '67.

Vineri, 03.12.2010, 00:00
Unirea Urziceni - Sportul Studentesc 2-1/ Gura de oxigen pentru ialomiteni

Unirea Urziceni a obtinut o victorie foarte importanta in lupta pentru evitarea retrogradarii in fata formatiei Sportul Studentesc, scor 2-1, in primul meci contand pentru etapa a XVII-a a Ligii 1.

Vineri, 26.11.2010, 00:00
Galatasaray - Antalyaspor 2-1/ "Regele", la prima victorie pe Ali Sami Yen

Gheorghe Hagi a obtinut prima victorie de la revenirea pe banca lui Galatasaray si o ajuta pe Cim Bom sa reintre in lupta pentru titlu. Galata a invins-o cu 2-1 pe Antalyaspor chiar daca a avut probleme pe final.

Sambata, 30.10.2010, 00:00
Otelul - Gloria Bistrita 2-1/ Moldovenii au revenit pe primul loc

Otelul Galati a revenit pe primul loc in clasament, dupa victoria in fata formatiei Gloria Bistrita, scor 2-1, intr-un meci contand pentru etapa XI-a din Liga 1. Echipa antrenata de Dorinel Munteanu a revenit de la 0-1, avand si un jucator mai putin pe teren.

Duminica, 17.10.2010, 00:00
FC Timisoara - Rapid 2-1/ "Dubla" lui Zicu

FC Timisoara s-a impus pe teren propriu in fata Rapidului, scor 2-1, in derby-ul etapei a X-a din Liga 1, banatenii revenind de la 0-1 prin "dubla" lui Ianis Zicu.

Sambata, 02.10.2010, 00:00
Sorin Cartu: "Daca marcam la una dintre cele doua bare, altfel ar fi curs meciul!"

Antrenorul formatiei CFR Cluj, Sorin Cartu, s-a declarat multumit de evolutia echipei sale in meciul de pe "Olimpico", cu AS Roma, scor 1-2, afirmand ca la un asemenea nivel cand ratezi ocazii imense esti taxat imediat.

Miercuri, 29.09.2010, 00:00
VIDEO AS Roma - CFR Cluj 2-1/ Pedepsiti de ratari

CFR Cluj a pierdut la limita in fata formatiei AS Roma, scor 1-2, in cel de-al doilea meci din cadrul grupelor Ligii Campionilor. Mexes si Borriello au inscris pentru gazde, respectiv Rada, pentru ardeleni.

Marti, 28.09.2010, 00:00
CFR Cluj - FC Basel 2-1/ Debut cu dreptul pentru Cartu

CFR Cluj a debutat cu dreptul in noua editie de Champions League, invingand pe teren propriu, scor 2-1, pe FC Basel.

Miercuri, 15.09.2010, 00:00
VIDEO Unirea Urziceni - FC Vaslui 2-1/ Gura de oxigen

Legiunea stelista de la Urziceni si-a facut datoria si a batut Vasluiul cu 2-1. La meciul de adio in tricoul Unirii, Galamaz a salvat de pe linia portii la ultima faza a partidei!

Luni, 30.08.2010, 00:00
VIDEO CFR Cluj - Pandurii Tg. Jiu 2-1/ Victorie cu emotii

CFR Cluj a revenit la victorie dupa ce a trecut cu scorul de 2-1, pe teren propriu, de formatia Pandurii Tg Jiu, intr-un meci din cadrul etapei a VI-a a Ligii 1.

Sambata, 28.08.2010, 00:00
FC Timisoara - Victoria Branesti 2-1/ Salvati de "foarfeca" lui Zicu

FC Timisoara a invins greu pe Victoria Branesti cu 2-1, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a cincea a Ligii 1. Banaţenii s-au impus prin golurile marcate de Lukas Magera (39) si Ianis Zicu (80), in timp ce pentru oaspeti a punctat Valentin Negru (79).

Luni, 23.08.2010, 00:00
Ilie Dumitrescu: "Am avut emotii, dar sunt fericit!"

"Am avut emotii, dar sunt fericit!", a spus Ilie Dumitrescu, in primul discurs dupa ce a luat primele puncte ca antrenor in Ghencea.

Marti, 17.08.2010, 00:00
Steaua - U Craiova 2-1

Meci nebun in Ghencea! Cu 20.000 de oameni in tribune, stelistii au intors rezultatul de la 0-1 si au castigat cu 2-1.

Duminica, 01.08.2010, 09:12
VIDEO Steaua - U Craiova 2-1/ Piti, la a doua victorie consecutiva

Steaua s-a impus cu scorul de 2-1, sambata seara, pe teren propriu, in fata Universitatii Craiova, in etapa a doua a Ligii 1.

Sambata, 31.07.2010, 00:00
VIDEO Astra Ploiesti - Dinamo 1-2/ Victorie cu scandal

Dinamo a castigat cu scandal, la Ploiesti. Cainii au fost condusi, insa au muscat decisiv, pe final. N'Doye din penalty, si Adrian Cristea, in prelungirile partidei, au ingenuncheat Astra, scor 2-1. Prahovenii au protestat, la final, pe motiv de ofsaid, la golul secund, al oaspetilor.

Luni, 26.07.2010, 00:00
VIDEO U Cluj- Steaua 1-2/ Prima victorie a lui Piturca

Steaua a castigat meciul cu U Cluj, dupa ce elevii lui Victor Piturca, aflat la primul meci oficial de la revenirea în Ghencea, s-au impus in fata "sepcilor rosii" cu 2-1.

Duminica, 25.07.2010, 00:00
VIDEO Olanda - Slovacia 2-1/ Batavii merg in sferturi

Olandei s-a calificat in sfeturile Cupei Mondiale din Africa de Sud, dupa ce a trecut de Slovacia in optimi, scor 2-1.

Luni, 28.06.2010, 00:00
VIDEO Ghana - SUA 2-1/ Africanii se califica dupa prelungiri

Ghana se califica in sferturile de finala ale Cupei Mondiale dupa victoria in fata nationalei Statelor Unite, scor 2-1. Africanii au marcat golul victoriei in prelungiri, prin Gyan.

Sambata, 26.06.2010, 00:00
Olanda - Camerun 2-1/ Fara concesii

Olanda si-a respectat blazonul in fata Camerunului, batavii impunandu-se, scor 2-1, cu o echipa alcatuita din mai multe rezerve in fata elevilor antrenati Paul Le Guen.

Joi, 24.06.2010, 00:00
VIDEO Franta - Africa de Sud 1-2/ Ambele echipe eliminate

Franta a parasit rusinos Cupa Mondiala din Africa de Sud, pierzand si ultima partida din Grupa A chiar in fata tarii gazda, scor 1-2.

Marti, 22.06.2010, 00:00
VIDEO Grecia - Nigeria 2-1/ Elenii, la prima victorie la un turneu final

Grecia a invins joi Nigeria, la Bloemfontein, scor 2-1, si pastreaza sanse reale de calificare in optimile de finala ale Cupei Mondiale. Meciul a fost unul istoric pentru greci, care au inregistrat atat primul gol inscris vreodata la un campionat mondial si, totodata, prima victorie.

Joi, 17.06.2010, 00:00
VIDEO Brazilia - Coreea de Nord 2-1/ Victorie cu truda

Brazilia s-a chinuit serios o repriza pentru strapunge defensiva nord-coreeniilor, calificati la un turneu final dupa 44 de ani. Abia in partea a doua, cand au renuntat la individualism, Selecao a izbutit sa accelereze si sa se desprinda: Maicon (55) si Elano (73) au marcat punctele Braziliei. Coreenii au inscris golul de onoare in minutul 87.

Marti, 15.06.2010, 00:00
VIDEO Atletico Madrid a castigat Europa League

Atletico Madrid a castigat prima editie Europa League, dupa ce a trecut in finala de Fulham, scor 2-1, dupa prelungiri. Diego Forlan a reusit o dubla pentru Atletico, in timp ce pentru Fulham a egalat Davies.

Joi, 13.05.2010, 00:00