SOCANT! Moartea vine jucand. La 40 de grade Celsius!

Nigerianul Chinonso Henry, de la Delta Tulcea, s-a stins pe gazon, in timpul partidei amicale cu CS Balotesti, jucata pe o temperatura infernala

Nigerianul adus in Romania acum cinci ani de Ion Marin s-a prabusit pe gazon la zece minute dupa ce intrase in partida CS Balotesti - Delta Tulcea. Intr-un scenariu de cosmar, ambulanta a sosit dupa 15 minute, cind jucatorul avea deja convulsii, si i-a aplicat electrosocuri care insa nu l-au putut salva.

Balotesti, ieri, ora 12:10. Ultimele minute ale amicalului dintre echipa locala şi Delta. Arbitrul Marian Ivanescu acorda lovitura libera pentru tulceni, dar intrerupe imediat meciul: atacantul oaspetilor, Chinonso Ihelewere Henry, intrat pe teren de doar 10 minute, duce mina la inima si se prabuseste pe gazon! Incepe sa tremure, e in convulsii, lumea se alarmeaza. E inceputul cosmarului din infernul ilfovean, pe o arsita de 40 de grade Celsius.