Napoli - Barcelona, scor 1-1, şi Chelsea - Bayern Munchen, scor 0-3, în optimile Ligii Campionilor

FC Barcelona a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul disputat, marţi, în deplasare, cu Napoli, în manşa I a optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

Au marcat: Mertens '30 / Griezmann '57.

Arturo Vidal (Barcelona) a fost eliminat, în minutul 89, când a primit două galbene, unul pentru fault şi altul pentru o altercaţie cu Mario Rui.

În cel de-al doilea meci al zilei, Bayern Munchen a învins, în deplasare, cu scorul de 3-0 (0-0), formaţia Chelsea Londra.

Au marcat: Gnabry '51 şi '54, Lewandovski '76

Marcos Alonso (Chelsea) a fost eliminat, în minutul 83, pentru lovirea unui adversar. El a primit direct cartonaşul roşu, după analiza VAR.

Partidele retur vor avea loc la 18 martie.

Sursa : news.ro

OL -Juve: 3.000 de suporteri torinezi au primit permisiunea să se deplaseze la Lyon, doi primari din regiunea oraşului f... Sportivii întorşi din Italia recunosc că vor fi în carantină la Snagov, dar spun că nu au probleme cu coronavirusul. Flo...