Neymar si Messi, la primul meci impreuna in tricoul Barcelonei! Catalanii au spulberat pe Santos cu 8-0!

Neymar si Messi au evoluat pentru prima data impreuna in tricoul formatiei FC Barcelona. Desi colaborarea pe teren intre cei doi a durat numai 16 minute, gruparea catalana s-a distrat cu Santos, in cea de-a 48-a editie a trofeului "Joan Gamper". Fosta echipa a lui Neymar a fost spulberata pe “Nou Camp“ cu scorul de 8-0!

Golurile partidei au fost marcate de Lionel Messi (‘8), Leo (’12-autogol), Alexis Sanchez (‘21), Pedro (‘29), Cesc Fabregas (’53, ‘68), Adriano (‘75) si Dongou(‘83)

Neymar a intrat la pauza si a oferit pasa decisiva pentru golul de 6-0, marcat de Fabregas, si a fost simultan pe teren cu Messi, timp de 16 minute, argentinianul fiind inlocuit de Dongou.

In afara pasei de gol pentru Fabregas, Neymar si-a mai trecut in cont si o bara, dar si alte cateva actiuni personale.

VIDEO! Asculta cum urla la 15.000 RPM noul motor Mercedes F1 de 1.6 litri Turbo... Mihai Stoica: "Piturca ar trebui sa ia lectii de la Reghecampf daca vrea sa duca echipa nationala la Mondiale!"...