Oltchim - Dinamo Volvograd 31 -26 / A doua victorie pentru oltence

Intr-un meci desfasurat la Valcea, Oltchim din localitate a dispus cu 31 la 26 de rusoaicele de la Dinamo Volvograd in etapa a doua a grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin.

Prima repriza a fost una extrem de echilibrata. Oltencele au avut un prim avantaj de 2 goluri, dar Dinamo a revenit si a egalat. Cele doua echipe au mers cap la cap pana la 7-7, dupa acest moment rusoaicele preluand avantajul (7-8). Handbalistele din Valcea au fost nevoite sa alerge dupa egalare si au reusit sa faca acest lucru pana in finalul primei reprize. Mai mult, au si condus cu 13 la 12 dupa reusita lui Ozel, dar Dinamo a revenit asa ca la pauza tabela arata 13-13.

In debutul mitanului secund echipa oaspete a parut mai inspirata la finalizare si a condus cu 17 la 15 dar Oltchim a profitat de superioritatea numerica si a egalat la 18, dupa care s-a distantat (20-18). Intre minutele 46 si 49 valcencele au marit ecartul la 5 reusite (27-22) diferenta ce s-a mentinut pana la finalul partidei (31-26).

CSM Oradea, in optimile Euro Cup la polo... Becali se inseala, lui Basescu nu-i pasa de Ghencea...