Paul Codrea l-a eliminat pe Thereau si s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei

Fostul jucator al lui FC Arges nu a bifat, insa, niciun minut in partida din sferturi cu Chievo.

Siena - Chievo, meciul din sferturile Cupei Italiei, a opus doi fotbalisti care au evoluat, in trecut, in campionatul Romaniei. Pe de o parte Paul Codrea, cel care a jucat la FC Arges pana in decembrie 2000, de cealalta Cyril Thereau, atacantul francez al Stelei din sezonul 2006 - 2007.

A invins echipa romanului, cu 1-0 (gol Destro in minutul 54), dar Codrea nu a evoluat niciun minut.

In semifinale, Siena va intalni invingatoarea dintre Inter si Naploi.

Vagner Love la Flamengo, de ziua mamei lui... Dinamo a pierdut cu anonimii de la Taraz...