Articole despre cupa italiei

Gattuso a dedicat calificarea în finala Cupei Italiei surorii sale Francesca, care a murit la doar 37 de ani

Antrenorul echipei Napoli, Gennaro Gattuso, a dedicat calificarea în finala Cupei Italiei surorii sale Francesca, care a murit la doar 37 de ani.

Duminica, 14.06.2020, 13:19
Meciul Napoli - Inter, din semifinalele Cupei Italiei, amânat din cauza coronavirusului

Meciul Napoli - Inter, programat, joi, în returul semifinalelor Cupei Italiei, a fost amânat din cauza coronavirusului.

Miercuri, 04.03.2020, 15:14
AC Milan a învins Torino, scor 4-2, după prelungiri, şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei. Omagiu adus lui Kobe Bryant pe San Siro - VIDEO

Formaţia AC Milan a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, echipa Torino, după prelungiri şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei.

Miercuri, 29.01.2020, 00:19
Napoli a castigat finala Cupei Italiei

Napoli este prima echipa care a reusit sa o invinga pe Juventus in acest sezon, dupa succesul din finala Cupei Italiei, scor 2-0. Au marcat Edinson Cavani (63' din penalti) si Marek Hamsik (83'). In urma acestui rezultat, cele doua grupari se vor infrunta la Beijing in Supercupa Italiei.

Luni, 21.05.2012, 00:00
AC Milan - Juventus 1-2 / Batrana Doamna, aproape in finala

Uruguayanul Martin Caceres a reusit o dubla pe San Siro si Juventus porneste cu prima sansa la calificare inaintea returului.

Miercuri, 08.02.2012, 00:00
AC Milan s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei

Diavolii au invins pe Lazio cu 3-1 pe San Siro, dupa ce echipa din capitala deschisese scorul.

Joi, 26.01.2012, 00:00
Cavani il elimina pe Chivu din Cupa Italiei

Inter, cu fostul capitan al nationalei titular, a pierdut in sferturi cu 2-0 in fata lui Napoli si a parasit competitia.

Miercuri, 25.01.2012, 00:00
Paul Codrea l-a eliminat pe Thereau si s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei

Fostul jucator al lui FC Arges nu a bifat, insa, niciun minut in partida din sferturi cu Chievo.

AS Roma – Fiorentina 3-0 / Echipa lui Luis Enrique e in sferturi

AS Roma a trecut la pas de fosta echipa a lui Adrian Mutu si s-a calificat in sferturile Cupei Italiei.

Miercuri, 11.01.2012, 00:00
Lazio Roma s-a calificat cu emotii in sferturile de finala ale Cupei Italiei

Lazio Roma, fara fundasul Stefan Radu, a trecut prin mari emotii pe teren propriu in fata echipei de Serie B, Hellas Verona, inainte de a castiga cu 3-2 si de a se califica in sferturile de finala ale Cupei Italiei.

VIDEO! Milan - Palermo 2-2/ Goian, aproape de finala Cupei Italiei

Palermo a facut un pas important catre calificarea in finala Cupei Italiei dupa ce a incheiat la egalitate, scor 2-2, partida disputata in deplasare cu AC Milan. Dorin Goian a fost integralist la oaspeti, iar golul meciului i-a apartinut lui Hernandez.

Joi, 21.04.2011, 00:00
VIDEO! Cupa Italiei: AS Roma - Inter 0-1

Internazionale Milano, cu fundasul Cristian Chivu pe banca de rezerve, a invins, marti seara, in deplasare, cu scorul de 1-0, pe AS Roma, in prima mansa a semifinalelor Cupei Italiei.

Miercuri, 20.04.2011, 00:00
Inter si Palermo s-au calificat in sferturile Cupei Italiei

Fara Cristi Chivu, incomplet refacut dupa o accidentare, Inter Milano s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Italiei dupa ce a trecut, in optimi, cu 3-2 de Genoa. Pentru Inter au marcat Eto'o (15 si 43) si Mariga (59), golurile oaspetilor fiind marcate de Kharja (54-penalti) si Sculli (90).

Joi, 13.01.2011, 00:00
AS Roma si Inter Milano vor juca finala Cupei Italiei

AS Roma s-a calificat in finala Cupei Italiei, chiar daca a pierdut mansa retur, din semifinale, in fata formatiei Udinese, scor 0-1. In tur, echipa romana se impusese cu 2-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Sanchez, in minutul 80. Roma a terminat meciul in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Cassetti (‘84).

Miercuri, 21.04.2010, 00:00
Lobont e in semifinalele Cupei Italiei

AS Roma s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei. Cu Lobont si Pit doar rezerve, echipa lui Ranieri, a trecut in sferturi de Catania cu 1 - 0. Singurul gol al partidei a fost reusit de Daniele De Rossi.

Miercuri, 27.01.2010, 20:38
Mutu impresioneaza in Italia

Fenomeno, Fenomeno si inca o data Fenomeno! au exclamat italienii dupa o noua dubla a lui Adi Mutu. Fiorentina a batut pe Lazio cu 3 la 2 si e in semifinalele Cupei Italiei. Mutu are 7 goluri in 5 meciuri in 2010 si va juca in semifinale cu Inter sau...

Joi, 21.01.2010, 16:42