Real-Dortmund 2-2 / Remiza in galaxie. Rezultatele de marti din Liga Campionilor

Real Madrid si Borussia Dortmund au terminat la egalitate, scor 2-2, confruntarea din etapa a patra a Grupei D din Champions League. Oaspetii au condus de doua ori, dar madrilenii au revenit de fiecare data, obtinand remiza in ultimul minut de joc.

Infranta in urma cu doua saptamani, in Germania, Real Madrid dorea sa se revanseze in fata propriilor fani si sa castige returul cu Borussia Dortmund. Dar trupa lui Mourinho nu se simte prea bine pe propriul teren in acest sezon de Liga, iar asta se vede in minutul 28 cand Reus il invinge pe Casillas cu un sut puternic, la coltul scurt.

Gazdele isi revin repede si egaleaza dupa doar sase minute. Ozil centreaza perfect, iar Pepe face 1-1 cu o lovitura precisa de cap. Pauza vine cu un gol al Realului, numai ca in proprie poarta. In incercarea de a-l bloca pe Goetze, Arbeloa reuseste sa-l invinga pe Casillas cu o scarita de toata frumusetea. Mourinho il arunca in lupta pe Callejon, iar acesta reuseste sa marcheze la prima atingere de balon. Din pacate pentru suporterii blanco se semnalizeaza ofsaid.

Atacurile Realului sunt rasplatite in minutul 90, cand Mesut Ozil trimite langa bara din lovitura libera si stabileste scorul final al partidei, 2-2. Acelasi rezultat il consemnam si in cealalta partida a grupei dintre Manchester City si Ajax.

Rezultatele meciurilor de marti din Champions League:

Grupa A:

Dinamo Kiev-Porto 0-0

PSG-Dinamo Zagreb 4-0 (Alex, Matuidi, Menez, Hoarau)

Clasament:

Porto 4 3 1 0 6 2 4 10
PSG 4 3 0 1 10 2 8 9
Din. Kiev 4 1 1 2 5 7 -2 4
Din. Zagreb 4 0 0 4 0 10 -10 0

Grupa B:

Schalke-Arsenal 2-2 (Huntelaar, Farfan/ Walcott, Giroud)

Olympiakos-Montpellier 3-1 (Machado, Greco, Mitroglou/ Belhanda)

Grupa D:

Man. City-Ajax 2-2 (Yaya Toure, Aguero/ De Jong x2)

Real-Dortmund 2-2 (Pepe, Ozil/ Reus, Arbeloa o.g)

Clasament:

Borussia Dortmund 4 2 2 0 6 4 2 8
Real Madrid 4 2 1 1 10 7 3 7
Ajax 4 1 1 2 6 8 -2 4
Manchester City 4 0 2 2 6 9 -3 2s

Cupa Romaniei: CFR-Dinamo, finala din sferturi... GALERIE FOTO: Vezi cum arata asiaticele de la Gala UFC Macao!...