Revenire incredibila a Realului cu Malaga

Galacticii au castigat cu 3-2 impotriva Malagai si s-au calificat in sferturile Cupei Spaniei, desi in minutul 29 erau condusi cu 2-0.

Primul meci din 2012 a fost unul plin de emotii pentru Jose Mourinho, care a inceput partida cu Mallaga cu o formatie din care lipseau Ozil, Benzema si Khedira.

Trupa lui Pellegrini i-a pedepsit aroganta si a marcat de doua ori intr-o jumatate de ora prin fundasii Sanchez si Demichelis.

Dupa pauza, The Special One si-a trimis vedetele pe gazon si Real a intors rezultatul in doar 10 minute: Khedira a redus din handicap in 68, Higuain a egalat in 70, iar Benzema a marcat golul victoriei in 78.

Real merge astfel in sferturi, acolo unde foarte probabil se va duela cu Barcelona, rivalii catalani avand o misiune facila in fata Osasunei, miercuri seara.

Iata rezultatele inregistrate marti in Copa del Rey:

Albacete - Athletic Bilbao 0-0

Alcorcon - Levante 2-0

Mirandes - Racing Santander 2-0

Real Madrid - Malaga 3-2

VIDEO! Un fost mare arbitru turc a suferit un infarct in timpul unei emisiuni... Manchester City castiga cu Liverpool si ramane lider...