REZULTAT-ȘOC în Liga 1: FCSB se face de râs la Iași și titlul se îndreaptă spre CFR Cluj! Evoluție catastrofală a elevilor lui Dică

Norocul celor de la FCSB din meciurile cu CFR Cluj nu s-a mai repetat și la Iași. După o nouă evoluție catastrofală, echipa lui Nicolae Dică a pierdut cu Poli Iași, scor 0-1, iar titlul din Liga 1 se îndreaptă cu pași uriașă către CFR-ul lui Dan Petrescu.

Poli Iași - FCSB 1-0, ADIO TITLU!
FCSB nu a jucat absolut nimic la Iași. În urma unui meci în care a dominat steril, iar din minutul 74 a jucat în superioritate numerică după eliminarea lui Qaka, elevii lui Dică s-au recunoscut învinși de un gol marcat de fostul lor jucător Andrei Cristea în minutul 89.

Timp de 90 de minute, jucătorii lui Dică nu au demonstrat nicio secundă că merită titlul. Statistica meciului e una edificatoare în acest sens. O echipă care se luptă la titlu a pierdut cu 2-9 un meci cu Poli Iași la raportul ocaziilor de gol. Un singur șut pe poartă a tras FCSB-ul în acest meci.

6. Poli Iași 24 puncte

Meciuri rămase de disputat pentru candidatele la titlu: CSU Craiova - FCSB/ Astra - CFR Cluj, etapa a 9-a și FCSB - Astra/CFR Cluj - Viitorul, ultima etapă.

POLI IAŞI - FCSB 1-0 (Cristea 88)

Echipele de start
CSM Poli Iaşi: Rusu - Zaharia, Frăsinescu, Mihalache, Sin - Cionac, Qaka - Platini, Panţîru, Jo - Cristea
Rezerve: Koşelev, Mihăescu, Jagodinskis, Bosoi, Danale, Chelaru, Kizito

FCSB: Bălgrădean - Benzar, Planic, Bălaşa, Momcilovic - Pintilii, L. Filip - D. Man, Budescu, Fl. Tănase - Alibec
Rezerve: Vlad, Nedelcu, Gnohere, Morais, Fl. Coman, O. Popescu, Teixeira

UEFA a anunțat arbitrii finalelor Ligii Campionilor și Europa League, Real Madrid - Liverpool, respectiv Atletico Madrid... Gigi Becali a explodat după eșecul rușinos suferit de FCSB la Iași. Și-a distrus jucătorii, antrenorul și a anunțat că î...