Romania, la acelasi nivel cu Gabonul. Vezi la ce!

Nu suntem singurii care ne facem de ras cand vine vorba de inaugurari.

Nationala Gabonului a pregatit un meci de debut senzational in fata Braziliei pe noul stadion din Libreville, Stade d'Angondjé. Spre deosebire de Argentina, care i-a lasat pe "tricolori" cu ochii in soare, Brazilia si-a respectat cuvantul si a sosit in Gabon.

Problemele s-au ivit insa la startul partidei. Nu, cartitele nu si-au facut simtita mai rapida prezenta decat pe National Arena la meciul cu Franta, desi gazonul se afla intr-o stare precara. Africanii au ramas fara curent! Nocturna i-a lasat balta chiar inainte de startul partidei, a revenit dupa 10 minute, dar a cazut din nou. Meciul a putut incepe cu aproximativ 15 minute de intarziere si s-a incheiat cu scorul de 2-0, marcatorii fiind Sandro, 12, si Hernanes 35.

Sursa: gsp

Vezi ce transferuri vizeaza Steaua, Dinamo si Rapid in iarna!... Mastersul de la Madrid se va juca pe zgura albastra...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58