Surpriză în sferturile de finală de la Stuttgart! Simona Halep, de nerecunoscut în meciul cu jucătoarea americană Coco Vandeweghe

Simona Halep, liderul WTA, nu a avut răspuns în ”sferturile” turneului Premier de la Stuttgart cu jucătoarea americană Coco Vandeweghe. La capătul unui meci întins pe durata unei ore și 15 de minute, Halep a pierdut cu 4-6, 1-6.

După victoria chinuită cu Magdalena Rybarikova din ”optimi”, Simona Halep a întâlnit acum o jucătoare mult mai puternică, Coco Vandeweghe, care adoră zgura rapidă de la Stuttgart. Liderul mondial a avut probleme mari cu serviciul puternic al lui Vandeweghe, care a funcționat perfect pe tot parcursul meciului.

Primul set de azi a fost unul echilibrat până la scorul de 4-5, atunci când Vandeweghe a făcut break-ul decisiv. Setul secund nu a avut istoric. Simona a fost de nerecunoscut, iar americanca s-a distrat pe teren. A luat două break-uri și a rezolvat partida.

Prin succesul de azi, Coco Vandeweghe își trece în palmares încă un lider WTA răpus. Înainte de meciul cu Halep, Vandeweghe a câștigat ultimele ei două întâlniri cu jucătoare clasate pe locul 1, cu Kerber și cu Pliskova.

Catalonia plânge: Andres Iniesta a spus adio celor de la Barcelona. Legenda catalanilor a izbucnit în lacrimi la conferi... FCSB - CFR Cluj 1-1, o remiză cât 70% din titlu pentru steliști în opinia lui Becali, dar un meci modest în urma căruia ...