VIDEO Belarus - Romania 0-0/ Fara orizont!

Romania continua sa ramana fara victorie si dupa cel de-al doilea meci din cadrul preliminariilor Campionatului European 2012. Elevii antrenati de Razvan Lucescu au remizat, scor 0-0, in deplasare, cu Belarus.

Cu o echipa total schimbata fata de cea din meciul cu Albania, Razvan Lucescu incepand partida cu Pantilimon in poarta si in atac cuplul: Stancu - Bilasco, tricolorii vroiau cu orice pret sa obtina victoria.

Atacantul Stelei avea sa rateze si cea mai mare ocazie a partidei. In minutul 25, Deac a interceptat o minge, a centrat perfect pentru "Motan", insa lovitura de cap a acestuia (de la aproximativ 12 metri) a fost respinsa superb de portarul Zevnov.

Pana la pauza tricolorii au mai trecut pe langa deschiderea scorului in doua randuri, prin Tamas si Torje.

In partea a doua meciul s-a mai echilibrat, dar ocaziile la cele doua porti au cam lipsit. Razvan Lucescu ii introduce pe Marica si Daniel Niculae, insa partida se incheie 0-0. Primul putea aduce victoria Romaniei, insa lovitura de cap a atacantului de la Stuttgart a fost retinuta de portarul gazdelor.

In urma acestui rezultat Romania acumuleaza doar 2 puncte din doua meciuri, in timp ce Belarus are 4 puncte.

Belarus:
12. Jevnov - 16. Sitov, 7. Omelianciuk, 3. Martinovici, 5. Iurevici - 9. V. Hleb, 8. Kornilenko (20. Rodionov '76), 2. Kulchi, 10. A. Hleb (14. Putilo '73) - 13. Kutuzov (13. Krivets '87), 15. Kisliak. Antrenor: Bernd Stange.

Romania: 12. Pantilimon - 15. Maftei, 4. Tamaş, 5. Chivu, 3. Rat - 6. Radoi, 10. Florescu - 7. Torje (11. Cocis '46), 22. B. Stancu (21. D. Niculae '73), 8. Deac (23. Marica '83) - 19. Bilasco. Antrenor: Razvan Lucescu.

Unirea Urziceni - Steaua, la Antena 1, sambata, ora 20:30. Vezi programul complet si televizarile etapei a 7-a!... U21: Rusia - Romania 0-0/ "Tricolorii" mici, primii in grupa...