VIDEO! Derby cu incidente

Dinamo si Rapid s-au intalnit intr-unul din derby-urile clasice din campionatul romaniei. La fel de clasice sunt si incidentele dintre suporterii celor doua echipe. Duelul galeriilor a fost atat de intens incat a dus la intreruperea partidei.

Miza partidei a inflacarat spiritele fanilor inainte de inceperea meciului. Suparati probabil ca nu striga toti la fel de tare, suporterii rapidisti s-au luat la bataie intre ei cu un sfert de ora inainte de primul fluier.

Conflictul a fost calmat de fortele de ordine, cu gaze lacrimogene.

Rapidisti au avut probleme si la intrarea pe stadionul din soseaua Stefan cel Mare, unde au fost atacati cu pietre de cativa fani alb-rosii.

Si de aceasta data fortele de ordine au calmat spiritele inainte ca scandalul sa degenereze.

Nici in timpul partidei, suporterii nu s-au linistit. Arbitrul Cristi Balaj a hotarat sa intrerupa meciul pentru doua minute meciul din cauza fumului produs de fumigenele aruncate din tribune.

Cativa suporteri au fost dusi la o sectie de politie, insa nimeni nu a fost retinut.

Andy Murray, invingator in finala Mastersului de la Toronto... VIDEO U Craiova - FC Timisoara 1-1/ Oltenii, fara victorie in Liga 1...