VIDEO! Dinamo - Unirea Urziceni 3-1/ "Cainii" au urcat pe locul IV

Dinamo Bucuresti invinge pe Unirea Urziceni, scor 3-1, in primul meci din cadrul etapei a 26-a si urca pe locul IV in Liga 1. Golurile dinamovistilor au fost marcate de Mehmedovici, Danciulescu, din 11m, si Bakaj, respectiv Mihalcea pentru oaspeti.

Scorul a fost deschis de Mehmedovici in minutul 19, acesta inscriind primul sau gol in Liga 1 cu o lovitura de cap, la un corner executat de Bakaj. Danciulescu a marit diferenta dupa noua minute, transformand o lovitura de la 11 metri.

Contrar cursului partidei, Unirea Urziceni a redus din handicap cu sapte minute inainte de final, prin fostul dinamovist Mihalcea, care a profitat de o pasa primita printre fundasii adversi.

Oaspetii n-au avut insa forta sa revina, iar "cainii" au refacut diferenta de goluri in prelungiri, albanezul Bakaj inscriind in sfarsit dupa mai multe ratari.

Echipe de start:

DINAMO:
Balgradean - Barboianu, Gaman, Mehmedovici, Bordeanu - Bakaj, Margaritescu, C. Munteanu (Paun '67), Vl. Munteanu (Stanescu '77)- Danciulescu, Alexe (Tucudean '46) .
Rezerve: Naumovski, Moti, Patrascu, L. Ganea, Dr. Grigore. Antrenor: I. Andone.

UNIREA: Curca - Lupu, Nicu, Marcu (Muzac '53), Busca - Ionita, Paduretu (Mera '63), Scarlatescu, Patras, I. Apostol - Rusescu - Mihalchea
Rezerve: Cernea, Teusan, Tosca, Senin. Antrenor: Marian Pana.

Arbitri: Cristian Sava (central) - Eduard Dumitrescu, Ovidiu Artene (asistenti) - George Radulescu (rezerva).

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE VIDEO ALE MECIULUI:

min. 2:
Centrarea ajunge la bara a doua de unde Ionita reia cu capul. Balgradeanu intervine si respinge cu mari emotii.

min. 4:

min. 8:

GOOOL Dinamo, 1-0, min. 19: Mehemdovici inscrie impotriva fostei sale echipe, cu o lovitura de cap, dupa cornerul centrat de Bakaj

GOOOL Dinamo, 2-0, min. 27: Danciulescu inscrie din penalty, acordat de arbitru dupa un fault in suprafata de pedeapsa asupra lui Bakaj

min. 31:

min. 42:

REPRIZA A 2-A

min 57:

GOOOL Unirea, 2-1, min 82: Mihalcea primeste o pasa geniala si acesta inscrie cu sange rece pe langa Balgradean

GOOOL Dinamo, 3-1, min 91: Dupa o serie de ratari imense pe parcursul meciului, Bakaj isi trece numele pe lista marcatorilor

Florin Croitoru, argint si bronz la CE de haltere... Fotbalistul lui Juventus Bucuresti, Andrei Mutulescu, a murit pe teren...