VIDEO FC Timisoara - Manchester City 0-1/ Mult prea puternici

FC Timisoara a pierdut doar cu 0-1, partida cu Manchester City, in prima mansa a playoff-ului Europa League, desi englezii au ratat numeroase ocazii la poarta banatenilor.

Englezii au trecut treptat la conducerea partidei si au fost aproape sa deschida scorul prin Lescott, dupa o faza excelenta a lui Yaya Toure.

Repriza secunda a fost dominata in totalitate de englezi, care s-au intrecut in ratari. Dupa o bara a lui Yaya Toure in minutul 69, englezii au marcat prin noua achizitie Mario Balotelli, in minutul 72. Adebayor a centrat in fata portii, iar italianul a trecut usor de Luchin si a inscris singurul gol al partidei.

Timisoara pierde acasa cu 0-1 in fata lui Manchester City, iar sansele de a se califica in grupele Europa League sunt minime.

FC Timisoara:
29. Pantilimon - 13. Scutaru (27. Zicu '71), 4. Luchin, 28. Cisovsky, 8. Sepsi - 22. Contra (14. Mera '80), 5. Alexa, 55. Bourceanu, 7. Curtean - 9. Axente, 17. Magera (21. Goga '83). Antrenor: Vladimir Petrovici.

Manchester City: 25. Hart - 5. Zabaleta, 28. Kolo Toure, 4. Kompany, 18. Barry (45. Balotelli '56) - 19. Lescott, 34. De Jong, 42. Yaya Toure, 21. D. Silva (11. Johnson '67) - 32. Tevez (27. Jo '77), 9. Adebayor. Antrenor: Roberto Mancini.

Liga Campionilor/ Rezultate inregistrate marti in play-off... VIDEO Hajduk Split - Unirea Urziceni 4-1/ Continua declinul ialomitenilor...