Live acumAcces Direct
Prime Time 20:00Chefi la cutite

Untold 2019. Program complet, harta festivalului și măsurile de siguranță fără precedent

Festivalul Untold are loc în perioada 1-4 august 2019, la Cluj Napoca. Ediția aniversară de cinci ani vine cu un program, lineup și o producție de două ori mai impunătoare decât în anii precedenți.

Untold 2019

Festivalul Untold are loc în perioada 1-4 august 2019, la Cluj Napoca. Ediția aniversară de cinci ani vine cu un program, lineup și o producție de două ori mai impunătoare decât în anii precedenți.

Una dintre cele mai mari scene de concerte din Europa va fi amplasată la Untold 2019, în interiorul stadionului Cluj Arena, aceasta având o lăţime de 90 de m şi o înălţime de 30 de m, ecrane LED pe o suprafaţă de 1500 mp şi 1000 de spoturi luminoase

Cifre impresionante la Untold 2019. Peste 10.000 de persoane din 13 țări lucrează în producția efectivă a festivalului Untold 2019, dintre care peste 1800 sunt voluntari.

În ceea ce privește logistica festivalului Untold, cifrele sunt la fel de impresionante: peste 480 de camioane necesare pentru transportul logistic. Pentru grafica și designul tuturor scenelor s-au adunat peste 1000 de ore de muncă a peste 40 de designeri și arhitecți, ce au contribuit la crearea universului UNTOLD 2019.

Untold 2019 artiști -Lineup

Pe cele zece scene ale festivalului vor urca artiști precum Robbie Williams, Busta Rhymes, David Guetta, Armin Van Buuren, Martin Garrix, Dimitri Vegas&Like Mike, Timmy Trumpet, Bastille, James Arthur, Oscar and The Wolf și mulți alții. În total, sunt 200 de artiști prezenți la Untold 2019.

Citește și: Manele la Untold 2019? Ce artiști vin la Untold și ce spun organizatorii

Program Untold 2019

Untold 2019 – Program festival joi, 1 august

Program Untold 2019 Main Stage:

  • 17:00 - Partidul Kiss FM
  • 19:30 - Smiley
  • 20:45 - Tove Lo
  • 22:00 - James Arthur
  • 23:15 - TUJAMO
  • 01:00 - W&W
  • 2:45 - Dimitri Vegas & Like Mike
  • 4:00 - 3 Are Legend
  • 4:30 - Steve Aoki

Program Untold 2019 Galaxy:

  • 21:00 - Floog
  • 23:00 - OXIA
  • 01:00 - Loco Dice
  • 03:30 - Joseph Capriati
  • 06:00 - Ana Tur

Program Untold 2019 -Alchemy:

  • 17:00 - Zo
  • 19:00 - K-LU
  • 21:00 - Șatra B.E.N.Z
  • 22:00 - Grasu XXL Live
  • 23:00 - Roni Size
  • 00:30 - Camo & Crooked Live
  • 02:00 - Pendulum DJ Set B2B Friction

Program Untold 2019 Daydreaming:

  • 14:00 - IV-IN
  • 15:30 - AKOS
  • 17:00 - Davian
  • 19:00 - Ocean VS Orienatlis
  • 21:00 - Audiofly
  • 00:00 - Monolink
  • 01:30 - Lum
  • 03:30 - Behrouz
  • 05:30 - Viken Arman

Program Untold 2019 Fortune:

  • 21:00 - TINLICKER
  • 22:30 - Ruben De Ronde
  • 23:30 - ARTY PRES. ALPHA 9
  • 00:30 - Cosmic Gate
  • 01:45 - Christina Novelli Live
  • 02:00 - Craig Connelly
  • 03:00 - Marco V
  • 04:00 - Johan Gielen
  • 05:00 - Allen Watts & Alessandra Roncone

Program Untold 2019 Forest:

  • 17:30 - Satellites
  • 19:00 - Zimbru
  • 20:30 - Funkorporation
  • 22:00 - Alborosie & Shengen Clan
  • 00:00 - Morcheeba

Program Untold 2019 Time:

  • 14:00 - NINHO B2B James Aki
  • 15:30 - DJ BEATREKER
  • 16:00 - DJ L
  • 17:00 - DIGITALOVE
  • 18:30 - Moonsound
  • 20:00 - Andre Rizo
  • 21:30 - Paul Damixie
  • 23:15: Kilngande
  • 00:30 - Kristian Nairn
  • 01:30 - NUSHA B2B T78
  • 03:30 - Vali Bărbulescu
  • 05:00 - Maestros Del Ritmo

Program Untold 2019 Earth Spirit:

  • 18:00 - Andy Benz
  • 19:30 - Air Ceremony
  • 20:30 - Radia
  • 21:30 - Phillipe Dib's Desert Mind
  • 23:00 - Ancestral Blow
  • 00:00 - Indios Beta's The Flight Of Aguila And The Condor
  • 02:00 - DJ Session

Program Untold 2019 - vineri, 2 august

Program Untold 2019 Main Stage:

  • 17:00 - Basska
  • 18:15 - Subcarpați & Grup Iza
  • 19:30 - Stormzy
  • 21:00 - Busta Rhymes
  • 22:15 - Timmy Trumpet
  • 00:00 - Armin Van Buuren

Program Untold 2019 Galaxy:

  • 21:00 - Andrew Meller
  • 23:00 - Lehar
  • 01:30 - Solomun
  • 04:30 - Boris Brejcha
  • 06:30 - Elax

Program Untold 2019 Alchemy:

  • 17:00 - DJ Snow & MC Agent
  • 18:45 - Nane
  • 20:00 - Showcase Culese din Cartier
  • 23:30 - Nero DJ Set
  • 01:00 - Borgore
  • 02:30 - Chase & Status DJ Set

Program Untold 2019 Daydreaming:

  • 14:00 - ESAUNUE
  • 16:00 - Darai Lama
  • 18:45 - Kerala Dust
  • 20:30 - BLOND:ISH B2B YOKOO
  • 23:00 - Acid Pauli
  • 02:00 - Damian Lazarus
  • 04:00 - Lovestuckk
  • 06:30 - TIMUJIN

Program Untold 2019 Fortune:

  • 21:00 - Jody Wisternoff
  • 22:30 - CID INC
  • 00:00 - Grum
  • 01:30 - Dave Seaman
  • 03:00 - Sebastien Leger
  • 04:30 - Undercatt

Program Untold 2019 Forest:

  • 17:30 - Heion Live Set
  • 19:30 - Karpov Not Kasparov
  • 21:00 - Komraus
  • 22:30 - The Motans
  • 23:45 - Akua Naru

Program Untold 2019 Time:

  • 14:00 - DJ Dark B2B Mentol
  • 15:30 - Volt
  • 16:30 - Matt
  • 17:30 - Marc Rayen
  • 18:30 - Boehm
  • 20:00 - Jack Perry
  • 21:30 - Tom Novy
  • 23:00 - Swanky Tunes
  • 00:30 - Skiy
  • 02:00 - Scarlett Etienne
  • 03:30 - Goncalo
  • 05:00 - No Parachute
  • 06:30 - Jayraa

Program Untold 2019 Earth Spirit:

  • 18:00 - Andy Benz
  • 19:30 - Water Strings
  • 20:30 - River Flow
  • 21:30 - Indios Beta's The Sea of Emotions
  • 23:30 - Radia
  • 00:30 - Phillipe Dib's Sailors
  • 02:00 - DJ Session

Program Untold 2019 ​- sâmbătă, 3 august

Program Untold 2019 Main Stage

  • 17:00 – Pascal Junior
  • 18:00 – Manual Riva
  • 19:00 – The Avener
  • 21:00 – Oscar and The Wolf
  • 22:30 – Bastille
  • 23:45 – Danny Avila X Flying Steps
  • 01:10 – Don Diablo
  • 02:45 – Fedde Le Grand

Program Untold 2019 Galaxy

  • 21:00 – Artbat
  • 00:30 – Paul Kalkbrenner live
  • 02:30 – Tale of Us
  • 05:30 – Mathame

Program Untold 2019 Alchemy

  • 17:00 – DWLS
  • 18:30 – DJ Wicked
  • 19:30 – Shahmen
  • 20:45 – Spike
  • 22:00 – Deliric X Silent Strike with Muse Orchestra
  • 23:00 – Congo Natty DJ Set
  • 00:30 – Rusko
  • 02:00 – Sub Focus B2B Wilkinson

Program Untold 2019 Daydreaming

  • 14:00 – Vasiu
  • 16:00 – DJ Kool
  • 18:30 – Black Motion Live
  • 20:30 – Lee Burridge
  • 23:30 – Bedouin
  • 02:30 – Guy Gerber
  • 05:30 – Marwan

Program Untold 2019 Fortune

  • 21:00 – Miss Monique
  • 22:30 – Ilan Bluestone
  • 23:30 – David Gravell
  • 00:30 – ATB
  • 01:45 – Andrew Rayel
  • 03:00 – Richard Durand
  • 04:00 – Ram & Darren Porter
  • 05:00 – Suncatcher & Exolight

Program Untold 2019 Forest

  • 18:00 – Nopame
  • 19:30 – Soundopamine
  • 21:00 – Mihail
  • 22:30 – Alexandrina
  • 00:00 – Sevdaliza

Program Untold 2019 Time

  • 14:00 – Victhor
  • 16:00 – Mano
  • 18:00 – Dobrikan & AFGO
  • 20:00 – The Model
  • 21:30 – Facundo Mohrr
  • 23:00 – Adrian Eftimie & Optick
  • 01:00 – Markus Homm B2B Mihai Popoviciu
  • 03:00 – Sandrino
  • 05:00 – Sllash & Doppe
  • 06:30 – Rosario Internullo

Program Untold 2019 Earth Spirit

  • 18:00 – Andy Benz
  • 19:00 – Fire Polyrhythm
  • 20:00 – O Solar Storm
  • 21:00 – Philippe Dib’s Wild Power
  • 23:00 – Radia
  • 00:00 – Indios Beta’s Volcano
  • 02:00 – DJ Session

Program Untold 2019 - duminică, 4 august

Program Untold 2019 Main Stage

  • 18:00 – Kungs
  • 19:45 – Tinnie Tempah
  • 21:30 – Robbie Williams
  • 23:00 – Nicky Romero
  • 00:30 – David Guetta
  • 02:15 – Martin Garrix
  • 04:00 – Ummet Ozcan

Program Untold 2019 Galaxy

  • 21:00 – Mahony
  • 00:30 – Seth Troxler
  • 03:30 – Jamie Jones B2B Martinez Brothers

Program Untold 2019 Alchemy

  • 17:00 – Jaheyo
  • 18:30 – DJ Undoo & DJ Faibo X
  • 20:00 – El Nino
  • 21:00 – Macanache
  • 22:00 – Paraziții
  • 23:00 – A. Skillz B2B Krafty Kuts
  • 01:30 – Dub FX
  • 03:00 – Andy C & Tonn Piper

Program Untold 2019 Daydreaming

  • 14:00 – Vlademir
  • 16:00 – Bross
  • 18:30 – Sabo & Goldcap
  • 21:30 – Black Coffee
  • 23:30 – Vander
  • 01:30 – Lazare Hoche
  • 03:30 – Matthew Dekay
  • 05:30 – Gorje Hewek & Izhevski

Program Untold 2019 Fortune

  • 19:00 – Bogdan Vix & Claudiu Adam & Airborn
  • 20:30 – The Thrillseekers pres. Hydra
  • 21:30 – Markus Schulz & Adina Butar live
  • 23:30 – Futurecode (Omnia & Ben Gold)
  • 00:30 – Emma Hewitt live
  • 01:00 – John O’Callaghan
  • 02:00 – Giuseppe Ottaviani live 2.0
  • 03:00 – John Askew
  • 04:00 – Sean Tyas & Alex di Stefano
  • 05:00 – Nikolauss & Starpicker

Program Untold 2019 Forest

  • 17:30 – Danaga
  • 20:30 – Chancha Via Circuito
  • 21:30 – Inner Circle
  • 23:00 – Irie Maffia
  • 00:30 – Tanya Stephens & Royal Roots

Program Untold 2019 Time

  • 14:00 – Drix
  • 15:30 – Vladimir B2B Adrian Saguna
  • 17:00 – Albwho B2b Andrew Dum
  • 18:30 – Farius
  • 20:00 – Zwette
  • 21:30 – Arias
  • 23:00 – Nora En Pure
  • 00:30 – Anotr B2B Toman
  • 02:00 – Jay Medvedeva
  • 03:30 – Steff Da Campo
  • 05:00 – Two Pauz
  • 06:30 – Stefan Biniak

Program Untold 2019 Earth Spirit

  • 18:00 – Vazduh & 809DAO live set
  • 20:00 – Ceremony
  • 21:00 – Sacred Plant
  • 22:00 – Cosmos
  • 23:00 – Earth Spirit Philippe Dib & Raida
  • 12:00 – Universe
  • 00:01 – Root’s Celebration
  • 02:00 – DJ Session

Untold 2019 - Harta festivalului

Citește și: Untold 2019. Transport și reguli de acces la festival

Untold 2019 - Măsuri de siguranță

Peste 3200 de angajați ai Ministerului Administrației și Internelor (Direcția Generală Management Operațional M.A.I, Jandarmeria Română, Inspectoratul pentru Situații de Urgență, Poliția Română, Inspectoratul General pentru Emigrări, Agenția Națională Antidrog, Biroul de Combatere a Crimei Organizate, U.P.U Cluj-Napoca) și ai Poliției Locale se vor asigura în cele 4 zile și 4 nopți de Untold 2019 că sunt respectate măsurile de siguranță.

În plus, la Untold 2019 vor exista și 750 de agenți de securitate privați. În perimetrul festivalului vor fi amplasate și trei spitale de campanie SMURD și 3 puncte de prim ajutor.

Reguli de acces la Untold 2019

În perimetrul festivalului Untold este interzisă intrarea cu următoarele obiecte

  • ghiozdane,
  • droguri,
  • sticle, biberoane,
  • lasere,
  • genți,
  • spray-uri,
  • cuțite, arme, obiecte contondente, articole pirotehnice,
  • mâncare și băuturi,
  • animale,
  • umbrele (în caz de ploaie se recomandă folosirea pelerinelor),
  • materiale inflamabile sau explozive,
  • aparate foto sau video profesionale, inclusiv orice tip de aparat DSLR,
  • orice tip de obiecte care îi pot răni pe alți participanți.

Este permis accesul la Untold cu:

  • poșetă/borsetă (dimensiunea maximă permisă 21cm x 29cm) medicamente, insulină, picături uz medicinal, spray inhalator pentru astm. Orice astfel de produse sunt premise doar dacă sunt însoțite de scrisoare medicală sau orice alt document înlocuitor acesteia și cu maxim o doză zilnică.

Citește și: Untold 2019: Program, artiști și locație. Ce trebuie să știi despre festival