Articole despre 1-4

Meciuri amicale: Steaua, spulberata de Sahtior/ Getafe - Petrolul 1-1

Steaua a fost umilita de Sahtior, nu inainte insa ca stafful Stelei sa umileasca din nou presa din Romania. Rezervele lui Reghe au fost invinse cu 4-1 intr-un amical disputat in Turcia.

Sambata, 12.10.2013, 09:07
Victor Piturca, dupa 1-4 cu Polonia: "Nu conteaza rezultatul"

Victor Piturca nu este foarte suparat dupa corectia severa primita de la polonezi. Rezultatul nu conteaza, este parerea selectionerului, dupa 1-4 cu Polonia. Nici Luchin nu sufera prea tare: polonezii ne-au luat tare, iar ai nostri au fost obositi!

Duminica, 03.02.2013, 08:58
Polonia - Romania 4-1. Esec usturator pentru "tricolori" in primul meci din 2013

Nationala de fotbal a Romaniei a fost invinsa fara drept de apel de Polonia, scor 1-4, in primul meci din 2013, disputat la Malaga (Spania). Au marcat: Grozav 41', respectiv Pawłowski 15', Teodorczyk 24', 27' si Łukasik 33'.

Duminica, 03.02.2013, 00:04
Romania - Olanda 1-4

Romania a pierdut primul meci din preliminariile pentru Mondialul de Fotbal din 2014, Olanda impunandu-se cu un categoric 4-1 pe "Arena Nationala".

Miercuri, 17.10.2012, 01:05
Mallorca - Real Madrid 1-4/ C. Ronaldo, la primul hat-trick pentru galactici

Real Madrid se mentine la un punct in spatele liderului FC Barcelona, in Primera Division, dupa victoria, scor 4-1, in fata formatiei Mallorca. Desi condusi din minutul 16, galacticii au intors rezultatul prin hat-trick-ul portughezului Cristiano Ronaldo, aceasta fiind si prima tripla reusita de portughez la Real. Higuain a marcat pentru 4-1 cu opt minute inainte de final.

Joi, 06.05.2010, 00:00
Universitatea Craiova - Unirea Urziceni 1-4/ Ialomitenii au facut spectacol la Severin

Unirea Urziceni a facut scor cu Universitatea Craiova, in deplasare, invingand cu 4-1, intr-un meci din cadrul etapei a 29-a a Ligii 1. Bilasco, Rusescu, Paduretu si Semedo au marcat pentru oaspeti, in timp ce golul de onoare pentru olteni a fost reusit de Gangioveanu.

Duminica, 25.04.2010, 00:00