VIDEO Coreea de Sud - Nigeria 2-2/ Asiaticii merg in "optimi"

Coreea de Sud s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Mondiale dupa remiza din fata Nigeriei, scor 2-2, in ultimul meci al Grupei B.

Imediat dupa pauza, Chu-Young Park a dus Coreea de Sud in avantaj. In minutul 69, Nigeria a restabilit egalitatea din penalty, prin Yakubu.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO

Desi ambele echipe au avut au avut cateva mari ocazii prin care puteau castiga partida, scorul a ramas neschimbat pana la final. Coreea de Sud se califica in optimile de finala unde va da piept cu Uruguay.

Clasament final Grupa B

1 Argentina 3 3 0 0 7 - 1 9
2 Coreea de Sud 3 1 1 1 5 - 6 4

3 Grecia 3 1 0 2 2 - 5 3
4 Nigeria 3 0 1 2 3 - 5 1

Cupa Mondiala/ Programul meciurilor de luni: Portugalia si Spania in cautarea primei victorii... VIDEO Argentina - Grecia 2-0/ Imbatabili si cu rezervele...