În cel de-al șaselea sezon al emisiunii, Burlacul are ocazia să plece alături de 25 de tinere într-o călătorie plină de emoție și aventură, în locații inedite atât din România, cât și din Turcia.
Andi Constantin a plecat în cea mai importantă călătorie din viața sa, la capătul căreia speră să își găsească aleasa inimii! Cum au decurs întâlnirile cu fetele, chiar înainte de Ceremonia Trandafirului.
Burlacul Andi Constantin a pornit în căutarea marii iubiri pe un drum al dragostei. Fiecare om are nunața sa și este special, iar Andi caută în femeile din viața lui acel element care va reuși să îl completeze. Iată cine sunt și cum arată pretendentele Burlacului, din sezonul 6.
Întâlnirea care l-a emoționat până la lacrimi pe Andi Constantin. Prima întâlnirea a Burlacului cu cele 25 de pretendente este presărată cu mari emoții, însă inima a vibrat la cel mai înalt nivel atunci când Burlacul a dat ochi în ochi ce cea mai importantă femeie din viața sa de până acum: mama.
Comunicarea este prima condiție a relaționării dintre parteneri, iar ei au nevoie ca în această seară totul să funcționeze perfect la acest capitol. Andi Constantin le-a scris fetelor câteva rânduri prin care să îl cunoască mai bine.
Rodica Budurcă vrea să-l cucerească pe Burlacul! Este tânără, are are propriul business, e studentă la medicină și e posesoarea unui trup de invidiat. Cum arată blondina în fața camerelor de filmare.
Dragostea nu are granițe pentru două surori din Moldova, care sunt pregătite să pășească în fața lui Andi Constantin ca să-l cucerească! Cele două blondine, Malinka și Angela, se înțeleg de minune și abia așteaptă să vadă care dintre ele va fi norocoasă.
Prima întâlnirea a Burlacului cu cele 25 de pretendente este presărată de emoții, dar înainte de a ajunge în fața femeilor fermecătoare, acesta se întoarce puțin în timp, la anii copilăriei, dar și în sânul familiei, acolo unde tatăl său îl privește cu multă mândrie.