Articole despre inter milano

Schimb Etoo – Tevez  intre City si Inter?

Schimb Etoo – Tevez intre City si Inter?

Conform ziarului The Telegraph, cei doi atacanti sunt cotati la aceeasi valoare iar tranzactia ar putea avea loc pana la finalul perioadei de transferari.

Duminica, 31.07.2011, 00:00
Vezi cine e noul antrenor al lui Chivu!

Cristian Chivu are incepand de azi un nou antrenor la Inter Milano, clubul italian anuntand ca Gian Piero Gasperini il va inlocui pe Leonardo la conducerea tehnica a echipei. Gasperini (53 de ani), fost antrenor al echipei Genoa, va semna un contract pe doi ani si va fi prezentat oficial la o data ce va fi anuntata ulterior.

Vineri, 24.06.2011, 00:00
Inter Milano - Palermo 3-1/ Dubla lui Eto'o duce trofeul la Milano

Inter Milano a incheiat cu zambetul pe buze un sezon dezamagitor, castigand, duminica seara, trofeul Cupei Italiei, dupa 3-1 cu Palermo, pe Stadio Olimpico. Camerunezul Samuel Eto'o a inscris de doua ori, ajungand la cota de 37 de goluri marcate in acest sezon, in toate competitiile. Cristian Chivu (Inter) si Dorian Goian (Palermo) au inceput partida din postura de titulari, insa Goian a parasit terenul accidentat dupa doar 24 de minute.

Luni, 30.05.2011, 00:00
Cupei Italiei: Inter s-a calificat in finala dupa ce a trecut de AS Roma

Inter Milano s-a calificat in finala Cupei Italiei, dupa ce a incheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, returul semifinalei cu AS Roma. In prima mansa, nerazzurrii se impusesera cu 1-0. Cristi Chivu a fost titular si a avut o evolutie buna, in timp ce Bogdan Lobont a ramas doar pe banca de rezerve.

Joi, 12.05.2011, 00:00
Liga Campionilor: Real Madrid si Schalke, ca si calificate in semifinale

Schalke 04 si Real Madrid sunt ca si calificate in semifinalele Ligii Campionilor in urma rezultatelor surprinzatoare inregistrate, marti seara, in mansa tur a sferturilor. Nemtii s-au impus cu un incredibil 5-2, chiar pe San Siro, in fata Interului, iar Real a invins pe Tottenham, scor 4-0.

Marti, 05.04.2011, 00:00
VIDEO! Chivu a lovit cu pumnul in fata un adversar: "Mi-am pierdut luciditatea. Sunt un om de nimic!"

In timpul meciului Bari-Inter Milano 0-3, disputat joi seara in etapa a XXIII-a din Serie A, Cristian Chivu l-a lovit cu pumnul in fata pe Marco Rossi. Imediat dupa meci, fundasul roman a tinut sa ceara scuze public adversarului sau in direct la televiziunea Sky, telespectatorilor, dar si celor doua fetite ale lui, care "intr-o zi vor vedea aceste imagini".

Vineri, 04.02.2011, 00:00
Serie A: Inter - Palermo 3-2/ Campionii au revenit de la 0-2

Noua achizitie Gianpaolo Pazzini a avut un debut fantastic in tricoul celor de la Internazionale Milano. Intrat in repriza secunda a meciului cu Palermo, Pazzini a reusit sa intoarca soarta meciului, campioana en-titre revenind de la 0-2 si invingand cu scorul de 3-2. Napoli a trecut la pas de Sampdoria, scor 4-0, Cavani fiind autorul unui hat-trick.

Duminica, 30.01.2011, 00:00
Oficial: Leonardo, noul antrenor al lui Inter Milano

Leonardo este noul antrenor al lui Inter Milano. El a acceptat oferta lui Massimo Moratti si va sta pe banca lui Inter pina in 2012.

Sambata, 25.12.2010, 00:00
Cristi Chivu, amendat cu 8000 de euro pentru gesturile vulgare din finala Cupei Italiei

Internationalul roman Cristian Chivu a fost amendat, joi, de catre Comisia de Disciplina a Federatiei Italiene de Fotbal, ca urmare a gesturilor vulgare pe care le-a facut la sfarsitul partidei dintre Inter Milano si AS Roma, din finala Cupei Italiei, ce s-a disputat in 5 mai anul acesta. Pentru insultele aduse fanilor Romei, fundasul roman va trebui sa plateasca 8.000 de euro.

Vineri, 29.10.2010, 00:00
Chivu e in primul "11" al celor mai bine platiti jucatori din Serie A!

Jucatorii din Serie A vor castiga in noul sezon aproximativ 1 miliarde de euro!

Marti, 07.09.2010, 00:00
Interul lui Chivu nu isi revine

Fara Mourinhi, Interul lui Chivu a inceput slab noul sezon. Romanul a primit 6 in primul meci din Italia

Marti, 31.08.2010, 20:19
Chivu intra un an in silenzio stampa: Daca nu va convine, puteti sa-mi retrageti banderola de capitan

In timp ce 32 de echipe se pregatesc pentru Cupa Mondiala din Africa de Sud, romanii isi urmaresc resemnati favoritii intr-un meci amical cu Ucraina, care va avea loc sambata la Lvov.

Vineri, 28.05.2010, 00:00
Capatos la finala Champions League

Dan Capatos a fost pe Santiago Bernabeu la finala Ligii Campionilor pentru a-l sustine pe Cristi Chivu. Iata un filmuletfacut de moderatorul emisiunii "Un Show Pacatos" la Madrid.

Marti, 25.05.2010, 00:13
Cristi Chivu: "Sunt bucuros, cand m-am operat nu stiam daca voi mai juca fotbal!"

Fundasul de 30 de ani al lui Inter Milano, internationalul roman Cristian Chivu, a afirmat ca traieste momente fantastice dupa ce a castigat sambata seara Liga Campionilor cu echipa sa.

Duminica, 23.05.2010, 00:00
Mourinho confirma: "Da, plec la Real Madrid"

Jose Mourinho, antrenorul proaspetei castigatoare a Ligii Campionilor, Inter Milano, a declarat dupa victoria de sambata seara impotriva lui Bayern Munchen (2-0) ca partida de pe stadionul Santiago Bernabeu a fost ultima pe banca tehnica a italienilor. "Voi prelua Real Madrid", a confirmat Mourinho pentru presa.

Finala Ligii Campionilor: Inter Milano - Bayern Munchen 2-0 (VIDEO)

Inter Milano, echipa lui Cristi Chivu, a cucerit sambata seara editia 2009/2010 a Ligii Campionilor, trecand in finala de Bayern Munchen cu scorul de 2-0, in meciul care a avut loc la Madrid, pe stadionul Santiago Bernabeu.

Sambata, 22.05.2010, 00:00
Chivu e aproape campion in Italia, dupa 2-0 cu Lazio

Cristi Chivu l-a batut pe Stefan Radu. Inter a batut-o pe Lazio cu 2-0 chiar la Roma si a pornit nebunia in toata Italia.

Luni, 03.05.2010, 20:19
Chivu a cantat imnul Interului in avion

Chivu si colegii de la Inter au cantat imnul echipei chiar si in avionul care ii aducea de la Barcelona

Sambata, 01.05.2010, 20:41
Cristi Chivu, fericit pentru ca va fi a doua oara tata

Un Cristi Chivu mai fericit ca niciodata. Asta au surprins camerele de filmare la Moscova, acolo unde fotbalistul se pregateste impreuna cu Inter Milano pentru meciul de maine seara din Liga Campionilor. Cristi viseaza la bebelusul pe care il asteapta Adelina.

Luni, 05.04.2010, 00:00
Chelsea - Inter 0-1 / Mourinho isi elimina fosta echipa VIDEO

Interul lui Jose Mourinho a reusit sa elimine fosta sa formatie, Chelsea Londra, in optimile de finala din cadrul Liga Campionilor. Camerunezul Samuel Eto’o a marcat singurul gol al partidei in minutul 78.

Marti, 16.03.2010, 00:00
Exclusiv! Bianca Dragusanu la Milano

Bianca Dragusanu s-a deplasat tocmai pana in Italia pentru a participa la Saptamana Modei de la Milano. Ea a deschis doua zile la rand colectia Valeriei Marini, defiland in tinute de seara, sub numele Diamonds&Girls.

Vineri, 26.02.2010, 00:00
Liga Campionilor/ Inter Milano - Chelsea Londra 2-1

Internationale Milano s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-1 in fata lui Chelsea Londra, intr-un meci contand pentru optimile de finala ale Ligii Campionilor. Partida a fost umbrita de gravele greseli de arbitraj. Motta de la Inter trebuia eliminat inca din minutul 10, iar Chelsea a fost privata si de un penalty in prima repriza.

Miercuri, 24.02.2010, 00:00
Prima iesire in public a lui Cristi Chivu

Accidentat in urma cu ceva timp si operat pe creier, Cristi Chivu pare ca se reface destul de rapid. El a fost prezent la o actiune caritabila, menita sa ajute copiii nevoiasi.

Joi, 18.02.2010, 20:59
Inter e cu un pas in finala Cupei Italiei!

Inter a castigat cu 1-0 prima mansa din semifinalele Cupei Italiei. Romanii au lipsit in acest duel. Chivu accidentat si Mutu suspendat. Mutu a ratat si intalnirea cu omul care a decis concedierea lui de la Chelsea, Jose Mourinho

Joi, 04.02.2010, 16:08
Inter Milano - AC Milan 2-0

Inter Milano a castigat cel de-al 270-lea Derby de la Madonnina, formatia lui Jose Mourinho impresionand in fata lui AC Milan cu toate ca a jucat in inferioritate numerica inca din minutul 27, atunci cand Snejider a fost eliminat. Reusitele lui...

Luni, 25.01.2010, 21:06