Articole despre interlagos

Sebastian Vettel a câştigat a 9-a cursă la rând, în Formula 1

Nu mai era nici un secret că Sebastian Vettel va câştiga al patrulea titlu mondial consecutiv în Formula 1. Noutatea de la Interlagos, a fost că germanul a cîştigat a 9-a cursă la rînd, şi a egalat recordul deţinut de Ascari din 1953.

Luni, 25.11.2013, 07:24
F1: Sebastian Vettel, triplu campion mondial! Jenson Button s-a impus in MP al Braziliei

Sebastian Vettel a cucerit un nou titlu de campion mondial in Formula 1. Germanul si-a trecut in cont al treilea titlu, dupa ce a incheiat pe locul sase Marele Premiu al Braziliei. Cursa de la Interlagos a fost castigata de Jenson Button.

Duminica, 25.11.2012, 20:18
MP al Braziliei: Lewis Hamilton va pleca din pole-position. Vettel pe 4, Alonso pe 8!

Lewis Hamilton va pleca din pole position in cursa de la Interlagos, dupa ce a reusit cel mai bun timp in ultima sesiune de calificari. Britanicul va fi urmat pe grila de start de Jenson Button (McLaren) si Mark Webber (RedBull).

Sambata, 24.11.2012, 21:14
Webber a castigat la Marele Premiu al Braziliei de la Interlagos

Mark Webber a castigat astazi prima sa cursa din 2011, in chiar ultimul mare premiu al anului, pe istoricul circuit Interlagos, din Brazilia. Aceasta a fost cea de-a 6-a victorie din cariera, la un an si jumatate dupa succesul din Ungaria.

Duminica, 27.11.2011, 00:00
F1: Red Bull a castigat titlul mondial la constructori

Dubla spectaculoasa la Interlagos! Sebastian Vettel s-a impus fara drept de apel in MP al Braziliei, iar coechipierul sau, Mark Webber, l-a urmat fara probleme, echipa Red Bull castigand astfel titlul mondial la constructori cu o cursa inainte de finalul sezonului. Cea de-a treia treapta apodiumului i-a revenit lui Fernando Alonso.

Duminica, 07.11.2010, 00:00
Jenson Button a scapat nevatamat dintr-o tentativa de jaf inaintea MP al Braziliei

Campionul mondial en-titre la Formula 1, britanicul Jenson Button, a scapat nevatamat, simbata seara, la Sao Paulo, dintr-o tentativa de jaf, hotii incercind sa fure masina in care se afla pilotul, a anuntat, duminica, publicatia Mail on Sunday.

F1: Button a scapat teafar dintr-o tentativa de jaf armat

Campionul mondial en titre, Jenson Button, tatal sau, John Button, managerul Richard Goddard si fizioterapeutul Mike Collier au scapat nevatamati aseara, la Sao Paulo, dintr-o tentativa de jaf armat, informeaza AFP.

F1/ Surpriza la Interlagos: Hulkenberg, in Pole!

Soc in calificarile pentru MP al Braziliei! Debutantul Nico Hulkenberg, in varsta de 25 de ani, a reusit sa-si plaseze Williams-ul Cosworth pe prima pozitie a grilei de start de la Interlagos, in fata lui Sebastian Vettel si Mark Webber.

Sambata, 06.11.2010, 00:00
F1: Massa, amenintat cu inchisoarea daca il ajuta pe Alonso sa ia titlul

Un procuror brazilian l-a avertizat pe pilotul Felipe Massa ca poate fi arestat si condamnat pana la sase ani de inchisoare daca va respecta ordinele echipei si il va ajuta pe coechipierul sau de la Ferrari, Fernando Alonso, sa castige titlul de campion mondial de Formula 1. Massa ar putea fi acuzat de frauda in cazul in care ii va permite lui Alonso sa-l depaseasca sau daca va face orice altceva care sa fraudeze rezultatul cursei care va avea loc duminica, pe circuitul Interlagos.

Vineri, 05.11.2010, 00:00