Articole despre meci romania-franta

Înfrângeri la indigo, în ”ultimul minut”. Cronologia „eșecurilor” sau meciurile în care tricolorii au fost la un pas de victorie „sub” Anghel Iordănescu

Selecționerul Anghel Iordănescu a trăit alături de Naționala României victorii, înfrângeri, speranțe și, mai ales, ani întregi pe care și i-a dedicat fotbalului românesc. La o analiză mai atentă, e interesant de „scos în față” un detaliu: de foarte multe ori, echipa antrenată de Iordănescu a pierdut „la minut” meciuri importante. Practic, situația de vineri seara, în care scorul s-a schimbat tocmai în minutul 89 prin execuția de excepție a francezului Payet nu este una singulară. Ci doar „una trasă la indigo”, dacă vreți.

Duminica, 12.06.2016, 18:03
EURO 2016: Anghel Iordănescu, după înfrângerea României: ”Este dureros şi trist să primim gol în minutul 89. A fost o execuţie fabuloasă!”

Echipa naţională de fotbal a Franţei a câştigat, vineri, meciul cu reprezentativa României, în deschiderea Campionatului European din Franţa, scor 2-1, în grupa A. Olivier Giroud a deschis scorul în minutul 57, Bogdan Stancu a egalat din penalty în minutul 65, iar Payet a marcat în minutul 89.

Sambata, 11.06.2016, 21:03
Lumea în care EURO 2016 este doar un paradis de neatins! Mingi din cârpe, peticite sau umplute cu nailon: acești copii se folosesc de ele și speră să devină Messi

EURO 2016, cel mai grandios eveniment al anului care transformă Parisul în „capitala sportului-rege” și-i dublează numărul de locuitori. Numai pentru meciul România-Franța, 15.000 de români au plecat să susțină...

Sambata, 11.06.2016, 17:39
Pe a noastă am citit-o! Vezi reacţiile presei franceze după meciul Franţa - România:  „Afacerea se putea termina foarte urât!”

Pe a noastă am citit-o! Vezi reacţiile presei franceze după meciul Franţa - România: „Afacerea se putea termina foarte urât!”

Naţionala României a fost la un minut distanţă să încurce reprezentativa Franţei în meciul de deschidere de la Campionatul European, pierdut, scor 1-2, de "tricolori", însă golul spectaculos al lui Payet le-a adus victoria, iar presa franceză a avut reacţii diferite în dimineaţa de după meci.

Sambata, 11.06.2016, 15:24
EURO 2016: Franţa - România 2-1. Tricolorii, spectacol pe Stade de France, nu și victorie! Payet a avut o execuţie de geniu!

Naționala de fotbal a României a fost învinsă greu de formația Franței cu scorul de 2-1 (0-0), în meciul inaugural al EURO 2016, vineri seara, pe Stade de France din Saint-Denis, după un gol primit în minutul 89.

Sambata, 11.06.2016, 00:06
România – Franța. Mesajul lui Klaus Iohannis pentru „tricolori”

Euro 2016. Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj „tricolorilor”, cu o oră înainte meciului cu Franța, care deschide Campionatul European de Fotbal.

Vineri, 10.06.2016, 22:15
EURO 2016. Cum arata Stade de France cu o oră înainte de meci. Suporterii români, nerăbdători să susțină tricolorii!

”EURO 2016. Franţa - România, meciul de debut al Campionatului European, se va disputa în această seară, începând cu ora 22:00, pe Stade de France, eveniment la care vor lua parte peste 15.000 de fani ai tricolorilor.

Vineri, 10.06.2016, 20:49
Bonsoir, STADE DE FRANCE! 10000 de oameni au muncit trei ani pentru a-l construi, iar teroriștii voiau să-l dărâme într-o clipă

Stade de France: trei ani de construcție, 10.000 de oameni care au muncit zi și noapte pentru a-l termina la timp, o investiție de 290 de milioane de euro. Ca să vă faceți o idee de „prețul lui”, vă reamintim că produsul intern brut al României pe anul 2015 a fost de 709,681 milioane de lei, adică două „Stades de France” și o aripă, dacă vreți!

Vineri, 10.06.2016, 20:32
EURO 2016! Românii, pregătiți să petreacă după fiecare meci! Aproape 2.700 de poliţişti vor asigura ordinea în zona localurilor

Pe durata Campionatului European de Fotbal aproape 2.700 de poliţişti vor acţiona suplimentar în România, în zona localurilor unde se vizionează meciurile, dar şi pentru deplasarea suporterilor români, atât în ţară, cât şi în străinătate, anunţă, vineri, Poliţia Română.

Vineri, 10.06.2016, 19:24