Articole despre romania-spania 1-2

Răzvan Marin: Sper să jucăm cu suporteri. După incidentele de astăzi nu ştim exact dacă ne vor suspenda stadionul

Răzvan Marin a declarat, joi seară, după meciul pierdut de naţionala României în faţa Spaniei, scor 1-2, că speră ca tricolorii să joace cu public următoarele partide de acasă.

Vineri, 06.09.2019, 01:02
Ianis Hagi: Cu mai mult curaj puteam scoate un rezultat mai bun

Atacantul Ianis Hagi a declarat, joi seară, că naţionala României ar fi putut obţine un rezultat mai bun cu Spania, dacă ar fi avut mai mult curaj.

Vineri, 06.09.2019, 00:48
Robert Moreno: Ne-ar fi plăcut să jucăm tot meciul aşa cum am făcut-o în prima repriză. Intervenţia lui Kepa ne-a salvat de un meci egal

Selecţionerul Spaniei, Robert Moreno, a declarat joi seară, după meciul cu România, câştigat cu scorul de 2-1, că i-ar fi plăcut ca echipa sa să joace până la final aşa cum a făcut-o în prima repriză.

Vineri, 06.09.2019, 00:44
Ciprian Tătăruşanu: Meciurile mai grele sunt când nu am nimic de apărat, când sunt multe ocazii, îmi intru rapid în mână

Portarul Ciprian Tătăruşanu nu se consideră cel mai bun jucător de pe teren la meciul României cu Spania, scor 1-2, el subliniind că partidele grele sunt când nu are nimic de apărat.

Vineri, 06.09.2019, 00:41
Gheorghe Hagi, după meciul cu Spania: Ne-am bătut de la egal la egal din minutul 60

Gheorghe Hagi a declarat că România a fost egala Spaniei abia din minutul 60 şi că reprezentativa "tricoloră" ar fi trebuit să aibă mai multă agresivitate în meciul de joi.

Cosmin Contra: Nu ne-am făcut de ruşine, am fost foarte apropape de un egal

Selecţionerul Cosmin Contra şi-a lăudat jucătorii, chiar dacă România a pierdut cu Spania, spunând că reprezentativa "tricoloră" nu s-a făcut de ruşine şi a fost aproape de un rezultat de egalitate.

Vineri, 06.09.2019, 00:25
Vlad Chiricheş: Ei au controlat jocul, dar cred că meritam mai mult

Căpitanul echipei naţionale, Vlad Chiricheş, a declarat, joi, că naţionala României a avut o atitudine bună la meciul cu Spania, din preliminariile Euro-2020, subliniind că la golul doi al spaniolilor a fost neatenţie din partea jucătorilor români.

Vineri, 06.09.2019, 00:12
Andone: Din păcate nu am reuşit să egalăm, am încercat, dar ăsta este fotbalul

Atacantul Florin Andone a declarat, joi seară, la Pro TV, că regretă că naţionala României nu a reuşit să egaleze Spania în meciul din preliminariile Euro-2020, pierdut, scor 1-2, pe Arena Naţională.

Vineri, 06.09.2019, 00:05
Sergio Ramos: Am muncit din greu pentru acest rezultat. Am primit cartonaş galben dintr-o confuzie, gestul acela era pentru nepotul meu, care poartă ochelari

Sergio Ramos a declarat, joi seară, după meciul câştigat de naţionala Spaniei în faţa României, scor 2-1, că el şi colegii săi au fost nevoiţi să muncească mult pentru acest rezultat. El a explicat şi gestul făcut după marcarea golului, menţionând că arbitrul şi-a cerut scuze pentru cartonaşul galben acordat.

Vineri, 06.09.2019, 00:01