CFR Cluj - Bayern Munchen 0-4/ "Hat-trick" Mario Gomez

CFR Cluj a fost spulberata pe teren propriu de Bayern Munchen, scor 0-4, intr-un meci contand etapa a IV-a din cadrul grupelor Ligii Campionilor. Mario Gomez a reusit un hat-trick pentru bavarezi.

Elevii antrenati de Sorin Cartu au inceput mai decisi repriza secunda, ratand trei ocazii mari prin De Zerbi, Culio, Piccolo si Rada.

Ocaziile gazdelor s-au razbunat in minutul 71, cand acelasi Mario Gomez a reusit hat-trick-ul, dupa ce a pacalit defensiva si a ramas singur cu Stancioiu.

Scorul final a fost stabilit de Mueller, in minutul 90, dupa o serie de greseli in apararea ardelenilor.

Echipe:

CFR Cluj: Stancioiu, Panin, Piccolo, Cadu (Tony '78), Rada, Tomas Costa, Bastos (Hora '46), Dica (Edimar '46), Culio, De Zerbi, Traore

Bayern Munchen: Butt, Lahm, Van Buyten, Demichelis, Pranjic, Tymoshchuk, Ottl, Hamit Altintop, Kroos, Schweinsteiger (Muller '75), Gomez

Clasament

1 Bayern Munchen 4 4 0 0 11 - 3 12 puncte
2 Roma 4 2 0 2 6 - 8 6
3 CFR Cluj 4 1 0 3 5 - 10 3
4 Basel 4 1 0 3 7 - 8 3

Liga Campionilor - Rezultate inregistrate miercuri: Marseille face scor cu Zilina. Milan, remiza cu Real Madrid... Vezi noul mod de intimidare al unui adversar!...