Inter Milano a remizat cu Fiorentina, scor 1-1, în Serie A, şi a pierdut primul loc în clasament

Formaţia Internazionale Milano a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, duminică, în deplasare, în compania echipei Fiorentina, în etapa a XVI-a a campionatului Italiei. Milanezii au pierdut primul loc în clasament în favoarea celor de la Juventus, care a învins Udinese, scor 3-1.

Pentru Inter a marcat Borja Valero, în minutul 8, în timp ce pentru Fiorentina a punctat Vlahovici, în minutul 90+2,

Inter şi Juventus au acelaşi număr de puncte, 39, în fruntea Seriei A, însă torinezii au un golaveraj mai bun.

Ultimul meci al etapei, Cagliari-Lazio, are loc luni.

Fiul lui Sile Cămătaru, prins conducând fără permis după o urmărire în trafic. Poliţiştii au făcut uz de armă, pentru că... Ana Bogdan, câştigătoare la turneul ITF de la Dubai, a urcat 16 locuri în clasamentul WTA...