VIDEO Brazilia a facut show cu Tanzania: 5-1

Brazilia s-a distrat cu Tanzania in ultima partida amicala disputata pe stadionul "Benjamin Mkapa" din orasul Dar Es Salaam, inaintea debutului Cupei Mondiale. Elevii antrenati de Carols Dunga s-au impus cu scorul de 5-1, incasand si un milion de dolari pentru ca au acceptat sa joace aceasta partida.

Intrat la pauza, Ramires a punctat pentru 3-0, mijlocasul lui Real Madrid, Kaka, dus scorul la 4-0 in minutul 76. Africanii au reusit un gol istoric cu doua minute inainte de final, Azziz reluand la coltul scurt o lovitura de la colt.

Mijlocasul celor de la Benfica Lisabona, Ramires, a reusit si el dubla si totodata a stabilit scorul final in minutele de prelungire.

Brazilia a inceput in urmatoarea formula: Gomes - Maicon, Lucio, Juan, Bastos - Melo, Gilberto Silva, Elano, Kaka - Robinho, Luis Fabiano. Pe parcursul intalnirii au mai evoluat: Luisao, Jsue, Gilberto, Ramires, Dani Alves si Nilmar.

CNR 2010, Tg. Mures / Echipajul Csaba - Bea, lider la general. Keleti - Ponta, pe primul loc la Grupa A... Manchester United are datorii ce depasesc un miliard de lire sterline...