Cursa din Formula 1™ pentru Marele Premiu al Austriei a fost pe Antena 1 și în AntenaPLAY! George Russell a câştigat

Bătălia pentru campionatul mondial de Formula 1™ continuă. Astăzi a avut loc a 11-a cursă din acest sezon, cursa Marelui Premiu al Austriei.

george russell pilot mecedes pe circuitul red bull ring Galerie
Victorie pentru George Russell | GettyImages

Antena este casa Formula 1™ în acest sezon. A 11-a cursă, Marele Premiu al Austriei, a avut loc de la ora 16:00 pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

După o cursă plină de incidente și penalizări, George Russell a câştigat la Spielberg. Alături de pilotul Mercedes s-au aflat pe podium: Oscar Piastri, pe locul II, și Carlos Sainz, pe locul III.

Max Verstappen a plecat din pole position, însă a pierdut victoria, după un incident cu Lando Norris. Pilotul McLaren a fost nevoit să abandoneze. Pilotul Red Bull a încheiat cursa pe locul V.

Spectacolul continuă. Ultima cursă are loc la începutul lunii decembrie, weekendul 6 - 8 decembrie, în Abu Dhabi, Yas Marina.

Gabriel Bortoleto a câştigat cursa de Formula 2™ din Austria. Alături de brazilian pe podium au fost Franco Colapinto, pe locul II, și Isack Hadjar, pe locul III.

Luke Browning a câştigat cursa de Formula 3™ din Austria. Alături de el pe podium au fost FGabriele Mini, pe locul II, și Dino Beganovic, pe locul III.

Antrenamentele, calificările, sprintul și cursele Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™, Formula 1™ Academy se vor vedea în următorii trei ani pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Următorul weekend de Grand Prix va avea loc între 5 și 7 iulie, în Marea Britanie, la Silverstone. Transmisiunea va fi LIVE pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Larry Ten Voorde a câştigat cursa de Porsche Supercup din Austria. Aceasta este a treia victorie a olandezului. Alături de el pe podium au fost Harry King, pe locul II, și Marvin Klein, pe locul III.

Mai multe detalii despre universul Formula 1™ pe Antena Sport.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1™, Fomula 2™, Formula 3™, se văd live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții.

Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru Marele Premiu de Formula 1™ vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Porsche Supercup, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

Urmărește acum cursa Formula 1™ pentru Marele Premiu al Austriei.Spectacolul de la Spielberg este LIVE pe Antena1 și în ... Program Formula 1™, Marele Premiu al Marii Britanii. Vezi spectacolul LIVE pe canalele Antena și în AntenaPLAY, 5-7 iuli...

Super Neatza, 28 iunie 2024. Cum să eliberezi tensiunea acumulată în perioadele aglomerate prin terapie energetică Vineri, 28.06.2024, 11:19