Cursa din Formula 1™ pentru Marele Premiu al Spaniei a fost pe Antena 1 și în AntenaPLAY! Max Verstappen a câştigat

Bătălia pentru campionatul mondial de Formula 1™ continuă. Astăzi a avut loc a zecea cursă din acest sezon, cursa Marelui Premiu al Spaniei.

max verstappen pe circuitul catalunya Galerie
Max Verstappen câștigă la Montmeló | ProfiMedia

Antena este casa Formula 1™ în acest sezon. A zecea cursă, Marele Premiu al Spaniei, a avut loc de la ora 16:00 pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Max Verstappen a câştigat la Montmeló. Aceasta este victoria cu numărul 61 din carieră. Alături de pilotul Red Bull s-au aflat pe podium: Lando Norris, pe locul II, și Lewis Hamilton, pe locul III.

Lando Norris a plecat din pole position, urmat de Max Verstappen și de Lewis Hamilton.

Spectacolul continuă. Ultima cursă are loc la începutul lunii decembrie, weekendul 6 - 8 decembrie, în Abu Dhabi, Yas Marina.

Antrenamentele, calificările, sprintul și cursele Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™, Formula 1™ Academy se vor vedea în următorii trei ani pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Următorul weekend de Grand Prix va avea loc între 28 și 30 iunie, în Austria, la Spielberg, pe Red Bull Ring. Transmisiunea va fi LIVE pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Cursa din Formula 2™ pentru Marele Premiu al Spaniei a fost în AntenaPLAY! Jak Crawford a câştigat. Pe podium a fost însoțit de: Franco Colapinto, care a ocupat locul II, și de Juan Manuel Correa, care a ocupat locul III.

Cursa din Formula 3™ pentru Marele Premiu al Spaniei a fost în AntenaPLAY. Arvid Lindblad a câştigat. Pe podium a fost însoțit de: Christian Mansell, care a ocupat locul II, şi Leonardo Fornaroli, care a ocupat locul III.

Prima cursă din Formula 1™ Academy a fost câștigată de Abbi Pulling, cu plecare din pole position.

Chloe Chambers a câştigat cursa a doua din Formula 1™ Academy de la Barcelona.

Mai multe detalii despre universul Formula 1™ pe Antena Sport.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1™, Fomula 2™, Formula 3™, se văd live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții.

Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru Marele Premiu de Formula 1™ vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Porsche Supercup, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

Urmărește acum cursa Formula 1™ pentru Marele Premiu al Spaniei. Bătălia pentru victorie este LIVE pe Antena 1 și în Ant... Program Formula 1™, Marele Premiu al Austriei. Urmărește spectacolul LIVE pe canalele Antena și în AntenaPLAY, 28 - 30 i...

Super Neatza, 28 iunie 2024. Cum să eliberezi tensiunea acumulată în perioadele aglomerate prin terapie energetică Vineri, 28.06.2024, 11:19