Cursa din Formula 1™ pentru Marelui Premiu al Azerbaidjanului a fost pe Antena1 și în AntenaPLAY! Oscar Piastri a câştigat la Baku

Bătălia pentru campionatul mondial de Formula 1™ continuă. Astăzi a avut loc a 17-a cursă din acest sezon, cursa Marelui Premiu al Azerbaidjanului, la Baku.

Oscar Piastri, victorie la Baku! | GettyImages

Antena este casa Formula 1™ în acest sezon. A 17-a cursă, Marele Premiu al Azerbaidjanului, are loc începând cu ora 13:45 pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Ultima cursă din acest sezon are loc la începutul lunii decembrie, weekendul 6 - 8 decembrie, în Abu Dhabi, Yas Marina.

Cursa din Formula 1™ pentru Marelui Premiu al Azerbaidjanului a fost pe Antena 1 și în AntenaPLAY! Oscar Piastri a câştigat la Baku

Oscar Piastri a câştigat la Baku.

Alături de pilotul Mclaren s-au aflat pe podium: Charles Leclerc, pe locul II, și George Russell, pe locul III.

Cursa s-a terminat sub Safety Car virtual, după incidentul dintre Carlos Sainz și Sergio Pérez, care s-au lovit în turul 50. Cei doi se luptau pentru ultima treaptă a podiumului.

Charles Leclerc a plecat din pole position, fiind urmat de Oscar Piastri și de Carlos Sainz. Surpriza calificărilor a fost Lando Norris, care nu a făcut pasul în Q2.

Richard Verschoor a câștigat cursa din etapa de Formula 2™ din Azerbaidjan. Victor Martins şi Andrea Kimi Antonelli au completat podiumul.

Cursa de Formula 2™ a fost oprită de un accident violent. Două monoposturi, ale lui Kush Maine şi Josep Marti, au fost făcute praf. După cursa de la Baku vor urma etapele din Qatar, în weekendul 29 noiembrie - 1 decembrie, şi Abu Dhabi, în weekendul 6 - 8 decembrie.

Mai multe detalii despre universul Formula 1™ pe Antena Sport.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1™, Fomula 2™, Formula 3™, se văd live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții.

Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru Marele Premiu de Formula 1™ vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Porsche Supercup, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

Urmărește acum cursa Formula 1™ pentru Marele Premiu al Azerbaidjanului. Spectacolul este LIVE pe Antena 1 și în AntenaP... Program Formula 1™, Marele Premiu din Singapore. Vezi spectacolul LIVE pe canalele Antena și în AntenaPLAY, 20-22 septem...

Mireasa sezonul 10, 18 septembrie 2024. Scandal de propoții între doamna Ioana și Isabelle! Concurenta, cu ochii în lacrimi! Miercuri, 18.09.2024, 14:22