Academica Clinceni s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după 2-0, cu FC Botoşani

Academica Clinceni a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia FC Botoşani, calificându-se în sferturile de finală ale Cupei României.

Răzvan Patriche a marcat în minutul 34, iar Nsiah a stabilit scorul final în minutul 84.

Au mai obţinut califcarea în sferturi, după meciurile de marţi, FCSB şi AFC Hermannstadt.

Miercuri se mai joacă partidele Sănătatea Cluj – FC Petrolul Ploieşti, de la ora 17.00, pe Cluj Arena (Cluj-Napoca) şi Foresta Suceava – Dinamo, de la ora 19.30, pe Stadionul Areni (Suceava)

Joi, sunt programate ultimele trei meciuri, astfel:

Metalul Buzău – CSM Politehnica Iaşi, ora 14.30, Stadion Cornel Negoescu (Buzău);

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Astra, ora 18.15, Stadion Municipal (Sf. Gheorghe);

FC Voluntari – Universitatea Craiova, ora 21.00, Stadion ”Anghel Iordănescu” (Voluntari).

Sursa : news.ro

Bianca Andreescu a abandonat în meciul cu Karolina Pliskova. A avut nevoie de îngrijiri medicale... Juventus - Genoa, scor 2-1, după un gol marcat de Ronaldo din penalti, în '90+6; Ionuţ Radu a greşit la primul gol, dar ...