ALL STAR GAME 2012: Vestul a invins Estul 152-149

Editia 2012 a All Star Game din NBA a fost castigata de echipa Vestului care a invins Estul, scor 152-149, intr-un meci desfasurat la Orlando. Kevin Durant, jucator al echipei Oklahoma City Thender, a inscris cele mai multe puncte, 36, si a fost desemnat MVP-ul intalnirii.

In centrul atentiei s-a aflat si Kobe Bryant, vedeta lui Los Angeles Lakers, care prin cele 27 de puncte marcate l-a depasit pe legendarul Michael Jordan la numarul de puncte reusite in All Star Game.

Bryant a doborat recordul de 262 de puncte detinut de Jordan cand mai erau de jucat 3 minute si 57 de secunde din sfertul al treilea, iar la finalul jocului a ajuns la cota 271 de puncte.

Din pacate, Kobe Bryant a fost serios accidentat de catre Dwyane Wade, care, aparindu-se, i-a produs lui Kobe o fractura nazala.

Antrenor: Tom Thibodeau (Chicago)

In 61 de partide intre cele doua conferinte, inclusiv cea de azi-dimineata, Estul s-a impus in 35 de jocuri, in timp ce Vestul a izbutit 26 de victorii. Prima confruntare s-a jucat in 1951, la Boston.

FOTO! FRF a prezentat noul echipament al nationalei Romaniei... Alexandra Cadantu a pierdut finala de la Monterrey...