Biletul Zilei 17.08.2018! Trei meciuri spectacol de vineri aduc un pont bombă

Biletul Zilei 17.08.2018! Ziua de joi a fost una a contrastelor pentru biletul ”spectacol”. Am mizat pe două meciuri deschise, Feyenoord - Trencin și Maribor - Rangers. Primul a ieșit după nici 10 minute, iar al doilea nu a vrut nicicum să ”miște”.

Biletul Zilei 17.08.2018! Lăsăm în spate o zi de Europa League care ne-a adus câștigul doar pe Biletul românilor, iar azi țintim spectacolul pe trei meciuri din Qatar, Polonia și Belgia. Primul meci se joacă de la 19:35 între SC Qatar și Al Sailiya. Mizăm pe faptul că atât gazdele, cât și echipa lui Vali Lazăr, vor marca în acest meci. La baza pontului stau ultimele meciuri directe: 1-5, 1-1, 3-2, 3-3, 1-1, 2-2.

Biletul Zilei 17.08.2018! Apoi, de la 21:30, în Polonia, avem un Legnica - Korona care ne poate aduce o cotă de 1,75 cu doar două goluri. Mizăm și aici pe un ”GG” bazat pe statistică. Legnica a marcat în 12 din ultimele 12 meciuri oficiale jucate acasă. Dincolo, Korona are un debut bun de sezon, în care a marcat în toate cele 4 meciuri în care a fost implicată, inclusiv cu Legia.

Biletul Zilei 17.08.2018! Închidem biletul cu un pont curajos din Belgia. Anderlecht dă piept cu Mouscron, într-un meci în care echipa la care au eșuat Stanciu și Chipciu e mare favorită, nu doar la succes, ci și la o evoluție spectaculoasă. Anderlecht a marcat 17 goluri în ultimele 4 meciuri jucate acasă cu Mouscron, adică o medie de peste 4. Încă 3+ azi și totul e verde!

Biletul Zilei 17.08.2018:

• 19:35 SC Qatar - Al Sailiya GG - cotă 1,50
  • 21:30 Legnica - Korona GG - cotă 1,75 1-1
  • 21:30 Anderlecht - Mouscron, gazdele peste 2,5 goluri - cotă 1,83
  • Cotă finală: 4,80
Transfer bombă în Liga 1! Julio Baptista, atacant trecut pe la Real Madrid, semnează cu CFR Cluj... Zenit a realizat un nou ”8 martie” în fotbalul european! Rușii au copiat-o pe Barcelona și au întors un 0-4. Cele mai ta...