Brazilia - Coasta de Fildes 3-1 / Spectacol si nervi

Brazilia a trecut cu 3-1 de Coasta de Fildes duminica seara, intr-un meci contand pentru Grupa G a Cupei Mondiale din Africa de Sud, la capatul unui meci care s-a incheiat cu eliminarea lui Kaka.

In minutul 24, Luis Fabiano a deschis scorul, cu un sut napraznic, din unghi, in vinclul portii. In minutul 51 acelasi Luis Fabiano reuseste dubla, dupa o faza in care a jonglat cu mingea printre trei fundasi africani.

Noua minute mai tarziu, Kaka centreaza pentru Elano care nu rateaza din centrul careului: 3-0. Apoi, in minutul 79, Drogba reduce din diferenta, cu o lovitura de cap, din interiorul careului.

Nervii au explodat insa pe finalul partidei, iar Kaka l-a lovit fara minge pe Keita si a vazut cartonas rosu! Au urmat apoi incidente intre jucatorii celor doua formatii, cu imbranceli si mai multe faulturi dure.

Brazilia - Coasta de Fildes 3-1 si sud-americanii au strans deja 6 puncte, fiind linistiti inainte de derbyul cu Portugalia, de vineri.

Olanda - Japonia 1-0 / In mars spre optimi... Italia - Noua Zeelanda 1-1 / In genunchi...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00