Chelsea - Arsenal 3-5 \ Meci nebun pe Stamford Bridge

Tunarii au invins pe Chelsea in primul meci al etapei din Premiere League, dupa ce a fost condusa de doua ori.

Scorul a fost deschis de Lampard dupa un sfert de ora de joc, insa van Persie a egalat in minutul 36. Exact inainte de pauza, capitanul Terry s-a gandit ca viata de fotbalist presupune mai mult decat Vanessa Perroncel sau conflictele cu fratii Ferdinand si a marcat, stabilind scorul primei reprize: 2-1.

La reluare, Andre Santos a egalat din nou pentru Arsenal, iar Walcott i-a adus pe tunari in avantaj la o ora de joc.

Dupa ce City i-a umilit pe Manchester in prelungiri, cei 22 de jucatori trimisi pe teren de Villas Boas si Wenger au recreat din nou suspansul. Mata a egalat in minutul 82, dar acelasi van Persie a reusit o dubla cu care Arsenal s-a impus.

Intr-un alt meci, Manchester United s-a impus pe terenul lui Everton, prin golul lui Chicharito Hernandez.

Dorinel Munteanu ii raspunde lui Mrcel Popescu: "Ori esti prost, ori inconstient"... VIDEO! Felipe Massa a intrat in zid in calificarile de la Buddh...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00