Concordia Chiajna - FC Brasov 2-1 / Vitinha aduce prima victorie pentru ilfoveni

Opt etape au asteptat chejnenii pentru a se impune pentru prima data intr-o partida din Divizia A. Evenimentul istoric s-a petrecut in fata lui FC Brasov iar victoria a fost semnata de Vitinha, cel care in trecut a avut o aventura cu Simona Trasca, alias Pamela de Romania.

Meciul desfasurat in singura comuna ce a gazduit o finala de Campionat European a constituit debutul etapei a opta din campionatul national de fotbal. FC Brasov s-a deplasat la Chiajna cu speranta ca va lua cele trei puncte in confruntarea cu lanterna rosie si chiar a deschis scorul repede prin Buga.

Insa fostul rapidist nu avea sa fie remarcatul partidei, ci celalalt jucator trimis in avanposturi de Isaila, si anume Hadnagy. Varful a luat in minutul 44 al doilea cartonas galben si si-a lasat echipa in 10 oameni.

Dupa pauza, chejnenii au egalat in minutul 55 prin Baltoi si au trecut in avantaj prin Vitinha. Fostul iubit al Pamelei de Romania a fructificat o centrare de la veteranul Petre Marin si a adus Concordiei 3 puncte cu care echipa lui Dinita ajunge pana pe locul 16 in clasament.

Concordia: Gospodinov - P. Marin, Bozga, Stoica, Vitinha - Ad. Popa, Vl. Munteanu, Al. Radu, Stere - Trica, Baltoi. Antrenor: Laurentiu Dinita
Rezerve: Nita, Dumitrescu, Mamele, Sorin Pana, Chitu, Silviu Pana, Mihalcea.

FC Brasov: Felgueiras - Velayos, Majernik, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Kanu, M. Cristescu, Madeira, Chipciu - Buga, Hadnagy. Antrenor: Daniel Isaila
Rezerve: Godinho, Toloza, Distefano, Moutinho, Fl. Stanga, Hugo Sousa, Mateiu

Otelul Galati - CS Mioveni 0-0 / Repetitie nereusita inainte de Benfica... Petrolul si-a inaugurat stadionul intr-un meci cu Generatia de Aur...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 8: Prăjitură Mont Blanc
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 8: Prăjitură Mont Blanc Marti, 21.05.2024, 10:00