Europa League/ Juventus si Werder Bremen, eliminate in optimi

Fulham a inregistrat cea mai mare surpriza din optimile de finala ale Europa League, dupa ce a reusit sa elimine pe Juventus Torino.

Italienii porneau cu avantajul acelui 3-1 din tur, ba chiar au izbutit si deschiderea scorului prin Trezeguet, inca din minutul 2. Ce a urmat a semanat cu scenariul unui film stiintifico-fantastic.

Bobby Zamora a egalat in minutul 9. Fabio Cannavaro primeste cartonasul rosu, iar Fulham mai marcheaza de trei ori, reusind una dintre cele mai spectaculoase reveniri din istoria meciurilor disputate in cupele europene.

Zoltan Gera, de doua ori, si Clint Dempsey au mai punctat pentru Fulham, iar Juventus a terminat meciul cu doi oameni mai putin pe teren dupa ce si Zebina a fost eliminat.

Fosta adversara a Unirii Urziceni, Liverpool, a facut scor cu Lille, invingand cu un catogeric 3-0. Golurile englezilor au fost marcate de Gerrard si Torres, de doua ori.

Intr-o alta partida, Werder Bremen si Valencia au facut spectacol, terminand la egalitate, scor 4-4. Spaniolii au mers mai departe, datorita golurilor mai multe marcate in deplasare, dupa ce in tur scorul a fost 1-1.

Europa League - optimi de finala (mansa a doua):

Marseille - Benfica 1-2 (Niang 70 - Pereira 75, Kardec 90+1), in tur: 1-1

Standard - Panathinaikos 1-0 (Mbokani 45), tur: 3-1

Fulham - Juventus 4-1 (Zamora 9, Gera 39, 49 pen, Dempsey 83 - Trezeguet 2), tur: 1-3

Werder - Valencia 4-4 (Almeida 26, Frings 57, Marin 62, Pizzaro 84 - Villa 3, 45, 66, Mata 15 ), tur: 1-1

Anderlecht - Hamburg 4-3 (Suarez 45, Lukaku 45, Biglia 59, Boussoufa 66 - Boateng 43, Jansen 54, Petric 75), tur: 1-3

Wolfsburg - Rubin Kazan 1-1 (Martins 59, Gentner 120 - Kasaev 22 ), tur: 1-1, 2-1 dupa prelungiri

Sporting - Atletico 2-2 (Liedson 19, Polga 45 - Aguero 3, 33), in tur: 0-0

Liverpool - Lille 3-0 (Gerrard 9 pen, Torres 49, 90), tur: 1-0

Rapid Bucuresti - Astra Ploiesti 0-1 / Sansa irosita (VIDEO)... FC Vaslui castiga derby-ul Moldovei cu Poli Iasi (VIDEO)...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00