Dacă vrei, se poate! La vârstă de 87 de ani, un francez a câștigat un nou titlu de campion la tenis

Francezul Henri Crutchet, în vârstă de 87 de ani, a câştigat titlul de campion mondial la tenis pentru categoria de vârstă de peste 85 de ani, informează cotidianul L'Equipe.

Considerat o legendă în tenis la categoria veterani, Henri Crutchet şi-a adjudecat titlul mondial la categoria peste 85 de ani, pe care îl mai câştigase în 2016, după ce l-a învins în finală pe americanul Joseph Russel în urma unui duel încheiat la super tie-break (2-6, 6-4, 10-6).

Mai mult, veteranul francez, fost campion mondial la pelotă bască şi fost rugbyst la Montferrand, a cucerit titlul şi în proba de dublu mixt.

De ce a plecat Cristiano Ronaldo de la Madrid: "N-am carte. De aia vă plătesc pe voi!” ”Bă, cum să-mi dea 20 de ani... Povestea neştiută a lui Gigi Becali. Ce serviciu avea înainte de Revoluţie? Ce studii are?...