Liga Campionilor/ Rezultate inregistrate in turul trei preliminar

Miercuri seara au avut loc restul partidelor contand pentru turul III al Ligii Campionilor. Surpriza a venit de la Amsterdam, unde Ajax nu a reusit sa treaca de grecii de la PAOK Salonic. Uruguayanul Suarez a deschis scorul in minutul 13, pentru gazde, insa grecii au egalat prin Ivic, in minutul 73. Lancierii vor avea mult de luptat in returul de la Salonic pentru a se califica in play-off.

MIRECURI

Aktobe (Kazahstan)
- Hapoel Tel-Aviv (Israel) 1-0 (Smakov '67- pen.)

BATE Borisov (Belarus) - FC Copenhaga (Danemarca) 0-0

Serif Tiraspol (Moldova) - Dinamo Zagreb (Croatia) 1-1 (Erohin '35 / Sammir '3)

Debrecen VSC (Ungaria) - FC Basel (Elvetia) 0-2 (Stocker '34, Xhaka '90+2)

Young Boys Berna (Elvetia) - Fenerbahce Istanbul (Turcia) 2-2 (Dudar '18, Costanzo '89-pen. / Emre '5, Stoch '42)

AIK Stockholm (Suedia) - Rosenborg Trondheim (Norvegia) 0-1 (Henriksen '33)

Partizan Belgrad (Serbia)
- HJK Helsinki (Finlanda) 3-0 (Iliev '8, S. Ilici '42, Cléo '90+2)

Ajax Amsterdam (Olanda) - PAOK Salonic (Grecia) 1-1(Suárez '13 / Ivić '73)

Sporting Braga (Portugalia) - Celtic Glasgow (Scotia) 3-0 (Alan '26-pen., Elderson '76, Matheus '88)

MARTI

Omonia Nicosia (Cipru) - Red Bull Salzburg (Austria) 1-1 (Lua Lua '90-pen / Zarate '8)

Litex Loveci (Bulgaria) - MSK Zilina (Slovacia) 1-1 (Wellington '79/ Majtan '66)

Dinamo Kiev (Ucraina) - Gent (Belgia) 3-0 (Yarmolenko '19, Shevchenko '80, Zozulya '90)

Unirea Urziceni (Romania) - Zenit Sankt Petersburg (Rusia) 0-0

Sparta Praga (Cehia) - Lech Poznan (Polonia) 1-0 (Brabec '76)

TNS (Tara Galilor) - Anderlecht Bruxelles (Belgia) 1-3 (Jones '52/ Kljestan '7, Legear '18, Suarez '73 )

Partidele retur vor avea loc la 3 şi 4 august.

C.E./ Nicoleta Grasu, medalie de argint la aruncarea discului... Targu Mures a obtinut primul punct in Liga 1...